Muğla Boks İl Temsilciliği önderliğinde gerçekleştirilen boks maçı 23 Eylül Cumartesi günü Seydikemer’de  yapıldı. 88 sporcunun, 38 maçta yarıştığı ve 12 hakemin bulunduğu maçlar çekişmeli müsabakalara sahne oldu. En centilmen Sporcu ödülleri teknik sporcu ödüllerini verildiği müsabakalarda, 2023 U-22 Türkiye kadınlar ve erkekler boks Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan  Umut Çevik’in kupasını Seydikemer belediye başkanı Önder Akdenizli verdi. Maç sonrası sporcuların ödüllerini Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli , Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Milli Eğitim İlçe Müdürü İlkay Şemur, Seydikemer Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Emre Ercan, Bodrum Ak Parti İlçe Necmettin Çiftçi , Seydikemer Mhp İlçe Başkanı Mehmet Arıç , Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı  Oğuzhan Teke Bey ve Muğla Boks il Temsilcisi Evren Arslan verdi.

Yoğun ilgi ile takip edilen maçta; en teknik sporcu Erkek Enes Kubat, en centilmen sporcu Erkek Çağatay Kıvrak, en teknik kadın sporcu Tuğba Çetin, en centilmen kadın sporcu Ece Sarıaslan seçildi.

Muğla Boks il temsilcisi Evren Arslan maç hakkında şunları söyledi; “Bizleri her faaliyette destek olan Türkiye boks federasyon başkanımız sayın Eyüp Gözgeç beye, Her görüşmemizde bizlere daha çok faaliyet yapmamız gerekiyor deyip destek veren Muğla Gençlik ve Spor il müdürümüzSayın Musa Kazım Açıkbaş beye her müsabakalarımızda bizi yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen Seydikemer belediye başkanımız Sayın Önder Akdeniz beye, sadece 4 gün içersinde organize ettiğimiz bizleri yalnız bırakmayan Seydikemer gençlik ve Spor il ilçe müdürü Sayın Emre Ercan beyefendiye bizleri organasyonlarımızda hiçbir zaman yalnız bırakmayan Seydikemer ilçe milli eğitim müdürümüz Sayın İlkay Şemur beyefendiye ,Seydikemer mhp ilçe başkanımız Sayın Mehmet Arıç beyefendiye ,Fethiye Ülkü ocakları başkanımız Sayın Oğuzhan Teke beyefendiye ,Seydikemer belediye başkan yardımcımız Sayın Mustafa Karakuş beyefendiye , seydikemer Belediye başkan yardımcımız Muammer Gökçen beyefendiye , Seydikemer yazı işleri müdürümüz Hasan Çetin beyefendiye , Seydikemer Sosyal işler müdürümüz Kazım Gürbüz beyefendiye , İş insanı Ali Yarbaşı bey , iş insanı Yener Ertürk beyefendiye , İş insanı Erdal Alcu beyefendiye ,hakemlerimize ,antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ederim dedi. Bu SeydiKemer’de düzenlediğimiz Muğla  Şampiyonası’nda biz bir anlamda daha büyük organizasyonun provasını yaptık Seydikemermize büyük ve güzel uluslararası bir organizasyon getirmeyi planlıyoruz Seydikemer belediye başkanımız Sayın Önder Akdenizli beyefendinin söylediği gibi var olsun. Bu sene bizim boks faaliyetleri olarak çok yoğun geçti ,bazen ayda 2 faaliyet ve her ay 1 faaliyet yaptık bölgemizde bir Fethiye’de ve bir Milas’ta iki defa boks aday hakemlik kursu açtık ,kendi hakemlerimiz yetiştirdik. Sporcularımızın milli takımda bizleri temsil etmesi için elimizden geleni yapacağız boksumuzu geliştirmek için büyütmek için büyük bir aile olmak için elimizden geleni yapacağız bunlarda hep faaliyetle oluyor ve devlet büyüklerimizin destekleri ile  ileri gelen büyüklerimizle oluyor  maddi ve manevi destek olan herkese çok teşekkür ederim “ dedi.

Müsabakaya Bodrum’dan Necmettin Çifte , Mahmut  , Marmaris’ten Volkan Koç , Ortaca‘dan Kerim Korkmaz, Fethiye’den Songül Ayten, Sami Sunay  ve Hidayet Aydoğmuş katıldı.

Müsabakanın başhekimliğini Ramazan Sıtkı Gümüşhan yaptı, Diğer hakemlerimiz Abdülkerim Gündoğdu, Ecenaz Çalık, Başar Kaygusuz, Muhammet Arslan,Burak Akın, Fatma Arslan yaptı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com