Fethiye Motosiklet Kulübü Başkanı Ahmet Selim Yücel, yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınmasına bağlı olarak motosiklet kullanma sıklığının artması nedeniyle  motosiklet sürücülerine uyarılarda bulundu.

Motosiklet kullanıcısının bir hayli fazla olduğu Fethiye’de bazı motosiklet sürücüleri, özellikle küçük yaştaki çocuklar başkalarının ve kendilerinin can güvenliklerini tehlikeye atıyorlar. Konu hakkında açıklamada bulunan Fethiye Motosiklet Kulübü Başkanı Ahmet Selim Yücel  motosiklet kullanıcılarını ve özellikle aileleri uyardı.

Aileleri küçük yaştaki çocuklarına motosiklet kullandırmaması uyarısında bulunan  Ahmet Selim Yücel, “İlçemiz Fethiye’de çok yüksek oranda motosiklet ve bisiklet kullanımı oranı var. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle de bu oran daha da katlanıyor. Fethiye Motosiklet Kulübü olarak sosyal sorumluluğumuz gereği, ilçemizde motosiklet kullanan arkadaşlarımızdan dikkatli olmaları yönünde ricada bulunuyoruz. Gerek motosiklet ekipmanlarını (kask ve eldiven), gerekse de motosikletlerinin periyodik bakımlarını yaptırmalarını öneriyoruz. Bu talebimizi Fethiye Motosiklet Kulübü olarak ilçemizdeki motor sürücülerine her yıl iletiyoruz. Bu yılda aynı hassasiyeti göstermelerini diliyoruz” dedi.

Trafikte otomobil ve diğer araç sürücülerinin motor sürücülerine saygı göstermediğini ifade eden Yücel, “Özellikle son zamanlarda benim de yaşadığım bir olay sonrası gördüm ki, araç sürücüleri motosiklet sürücülerini yok sayıyor. Araç sürücüler yol hakkının kendilerinin olduğunu ve sanki motosikletlerin bu yolları kullanmayacağı yönünde düşünceleri var. Hepimiz otomobil kullanıyoruz. Ama tüm sürücülerimizden motosiklet sürücülerine, bisiklet sürücülerine ve yayalara yol vermelerini istiyoruz. Motor üzerinde insanların canları bir ipliğe bağlı” diye konuştu.

Motosiklet  ve hız tutkunu gençlere de uyarılarda bulunan Fethiye Motosiklet Kulübü Başkanı Ahmet Selim Yücel, “Ne yazık ki hız tutkusu ve dikkatsizlikler yüzünden bir çok gencimizi kaybettik ve bir o  kadar da yaralı ve sağlık sorunu yaşayan arkadaşlarımız var. Artık bu tür acı haber almak istemiyoruz. Gençlerimize ben uyarıda bulunmak istiyorum. Lütfen motosiklet kullanırken tüm tedbirlere uysunlar. Hız yapmak istiyorlar ise de trafiğe kapalı güvenli alanlarda yapsınlar. Motosiklet gerçekten çok keyif verici bir araç, ama kurallara uyulursa keyif veriyor. Tüm motosiklet kullanıcısı arkadaşlardan trafik kurallarına uymaları yönünde ricada bulunuyorum” ifadelerinde bulundu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com