AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mehmet Nil Hıdır, ziyaret programı kapsamında Seydikemer’de incelemelerde bulundu.

Muğla genelinde ilçe ziyaretlerini sürdüren AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır, Seydikemer programı kapsamında Yayla Ceylan, Boğalar, Yayla Kınık ve Yayla Esenköy mahallelerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Hıdır, ilçede devam eden projeleri yerinde inceledi.

AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Nil Hıdır yaptığı açıklamada, “Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nda görev aldıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın, Fethiye ve Seydikemer üzerindeki hassasiyetini bir kez daha tespit ettim. Özellikle bu bölgede vatandaşların tek tek dolaşılarak, sorunlarının dinlenmesini arzu ediyor. Bizler bu talebi yerine getirmek için yoğun çaba harcıyoruz. Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyeleri olarak, hiçbir protokole tabi olmadan halkımızın ayağına gidiyoruz. Seydikemer’e bağlı Yayla Ceylan, Boğalar, Yayla Kınık ve Yayla Esenköy mahallelerini ziyaret ettik” dedi.

Açıklamasını sürdüren Hıdır, “Boğalar Mahallesi’nde, 2011 yılından bu yana fizibilite çalışmasını yaptığımız Çatalağız Barajı’mız var. Bölgenin tamamının sulama suyu ihtiyacını karşılayabilecek bir barajımız. İnşaat alanında incelemelerimiz oldu. Pandemi dönemindeki ödenek yetersizliği nedeniyle çalışmalara ara verildiğini öğrendik. DSİ Genel Müdürümüz ile konuyu görüşüp, 2022 yılı programına aldırmayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın mahalle yollarına parke talebi var. Bu sorunu Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz vasıtasıyla çözeceğiz. Her alanda üretimin yoğun olduğu bir süreçteyiz. Önümüzdeki yıllarda sulu tarıma geçilmesi ile birlikte ürün artışıyla vatandaşlarımız, müreffeh bir hayat yaşacaklarını umut ediyorum. MKYK üyesi seçilmemin ardından Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcılığı görevini üstlendik. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hayati Yazıcı, Ege Bölge sorumluluğunu verdi. Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli olmak üzere 8 ilde nokta ziyaretler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com