Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde gezip gördükleri Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini “Kalem Benim Muğla Benim” adlı şiir kitabında dizelere döktü. Minik şairler, kültür ve sanatı buluşturan “Kalem Benim Muğla Benim” şiir kitabını, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’a hediye etti.

15 öğrencinin şiirlerinden derleme yapılan  “Kalem Benim Muğla Benim” adlı şiir kitabında, Muğla’nın tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel özellikleri anlatılıyor. Müzeleri, tarihi evleri, Fethiye Kayaköy, Dalyan Kaunos gibi Muğla’nın turistik mekanlarını gezip gören, araştıran öğrenciler, duygu ve düşüncelerini okullarındaki şiir atölyesinde dizelere döktüklerini belirttiler. Kaleme aldıkları şiir kitaplarını tanıtmak isteyen Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu öğrencileri, Muğla İl Müdürü Emre Çay’ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette, öğrenciler “Kalem Benim Muğla Benim” adlı şiir kitabını, İl Müdürü Emre Çay’a hediye etti. Ziyarette öğrencilere; Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Topcu, Okul Müdürü Uzay Yeşil ve projeden sorumlu Türkçe Öğretmeni Zülküf Özçepik eşlik etti.

Muğla İl Müdürü Emre Çay, minik şairlerle tek tek sohbet ederek yazmış oldukları şiir kitabı hakkında bilgi aldı. Kitaptaki şiirleri okuyan İl Müdürü Emre Çay, yazılan şiirlerin çok kıymetli olduğunu belirterek öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti. Okur Gezer Yazar projesinin il genelinde başarıyla yürütüldüğünü ifade eden İl Müdürü Emre Çay, “2021-2022 öğretim yılında çıktığımız Okur Gezer yolu, 2022-2023 öğretim yılında gelişti, genişledi ve öğrencilerimizin yazma becerilerini de sergiledikleri bir projeye; okur gezer yazar projesine dönüştü. Kütüphanelerden üst seviyede faydalanan, okuyan, araştıran, Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezip gören öğrencilerimiz, yaratıcı yazma etkinlikleriyle de özgün eserler oluşturdular. Bugün de o özgün eserlerden biriyleyiz. Projeye emek veren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idareci arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.” dedi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2 yıla yakındır il genelinde yürütülen Okur Gezer Yazar projesi kapsamında öğrenciler birikimlerini kâğıda dökerek masallar, fabllar, hikâyeler, denemeler, şiirler yazarak  ilk yazarlık tecrübelerini kitaplaştırdılar. 2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesine sayılı gün kala, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okur Gezer Yazar projesinin kapanış törenine hazırlanırken proje ürünlerini vermeye devam ediyor.

   

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com