15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit beraberinde milli sporcular ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti.

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler aktardı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, gençlik yıllarda sporla ilgilendiğini kaydederken; spora ve sporcuya verdiği önemin altını çizdi.

Karaca, “Bayramı dolu dolu kutlayacağız”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yaptığı açıklamada, “Bugün milli sporcularımızı belediyemizde ağırlıyoruz. Onları görmekten gerçekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Fethiye, sporun her alında başarılara koşan bir ilçemiz. Birçok dalda Türkiye, Avrupa, dünya şampiyonlukları getiren sporcularımızla dolu bir ilçe. Burada gençlik spor ilçe müdürümüzün de çok başarılı çalışmaları var. Ona ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler de belediye olarak bütün sporcularımıza elimizden geldiğince destek ve sponsor olmaya çalışıyoruz. Bünyemizde de Avrupa şampiyonu, Türkiye şampiyonu boksörlerimiz var. Birçok dalda; kürekte, voleybolda, basketbolda, yelkende, futbolda Fethiye Belediyesi bütün sporcuların yanında. Onların yanında olmaya, başarıları için mücadele etmeye devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle de genç arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Milli mücadelenin temellerinin atıldığı, Samsun’dan başlayarak başarıya ulaştığı bir bayram. Biz de bunu dolu dolu, bu hafta içerisinde kutlayacağız” dedi.

Başkan Karaca, “Önümüzdeki süreçte de gençlerin değerli görüşlerin alarak bölgemizde yapılacak bütün çalışmaların içerisine genç kardeşlerimizi de dâhil etmek istiyoruz ve bu projeler içerisinde aktif görev almalarını istiyoruz. Ben tekrardan genç sporcularımızın ziyaretinden dolayı müdürümüzün ve değerli yöneticilerin bu ziyaretinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs’ın gençlerimize güzellikler getirmesini diliyorum. Bu bayramı ilçemizde daha coşkulu bir şekilde kutlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit açıklamasında, “19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla haftamızı başlattık. Biz yaklaşık 6-7 yıldır makam ziyaretlerini geleneksel hale getirmiştik. Bu vesileyle bu sene de milli sporcularımızla biraz önce Kaymakam Bey’i, şimdi de Belediye Başkanımızı ziyaret ederek hem çocukların başarılarına motivasyon anlamında katkı sağlamak hem de çocuklarımızın sizlerin vasıtasıyla topluma duyurulması amacıyla ziyaretler yapıyoruz. Şu anda zaten etkinliklerimiz devam ediyor. Her branştan neredeyse bir sürü faaliyetimiz var. Cuma günü de gençlik yürüyüşü ve ardından bayram kutlamamızla bayramı coşkulu bir şekilde kutlayacağız. Bizleri kabul ettiği için Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

  

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com