​​​​​​Avrupa ve olimpiyat şampiyonalarında şampiyon olan, Fethiye ve Seydikemer’in gururu milli güreşçi Süleyman Atlı’dan, ülkemizi temsil edeceği Tokyo Olimpiyatları’nda da altın madalya bekliyoruz. Milli güreşçi Atlı, serbest stil 57 kiloda mücadele ediyor.

Milli güreşçi Süleyman Atlı kazandığı altın madalyalar ile Fethiye, Seydikemer ve bölgenin gururu oldu. Süleyman Atlı, 2019 Nisan Ayında Romanya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 57 kiloda mindere çıktı. Milli sporcumuz Süleyman Atlı, Rus rakibi Sadulaev’i 8-3’lük skorla mağlup ederek altın madalya kazandı. 20 Nisan 2021’de Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen şampiyonada Süleyman Atlı, 57 kilo çeyrek finalinde Ukraynalı Kamil Kerymov’u (11-0) sayı tuşuyla, yarı finalde de Türk asıllı Bulgar Naim Salim Mikyay’ı (3-1) yendi. Milli güreşçi, Rusya adına güreşen Nachyn Mongush’u mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

Süleyman Atlı, güreş hayatına 16 yıl önce Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde başladı. Genç yaşta büyük başarılar elde etti. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Ötgöz, milli güreşçi Atlı’ya başarılar dileyerek, “Gençlerde Uluslararası Yaşar Doğu turnuvası, Avrupa ve Dünya şampiyonu olan Süleyman Atlı, geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2. Dünya Olimpiyat Kalifikasyon Turnuvasında şampiyon olarak adını Olimpiyatlara yazdırdı. 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Tokyo Olimpiyatlarında Süleyman’ımızdan altın madalya bekliyoruz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com