AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, seçim çalışmaları kapsamında Ula ve Datça’da temaslarda bulundu.

Milletvekili Gökcan: Türkiye Yüzyılı İçin Durmak Yok Yola Devam…

Milletvekili Gökcan çalışmalarına ilişkin açıklamasında; “13 ilçemizde de teşkilatlarımıza ziyaretlerde bulunuyorum. Teşkilatlarımızla birlikte ilk günkü aşk ve heyecan ile seçimlere hazırlanıyoruz. Bu seçimleri de kazanacağımıza inancımız tamdır”dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, açıklamasında şu bilgilere yer verdi.

Ula Kaymakamımız Baha Başcelik’i, Ula Belediye Başkanımız Özay Türkler’i, Ula ilçe Başkanımız Özer Yılmaz’ı,Kadın Kolları Başkanımız Türkan Karslıoğlu’nu, Ula Esnaf Odası Başkanımız Kemal Özçelik’i, Ula Şoförler Odası Başkanımız Mehmet Çatak’ı ve esnaflarımızı ziyaret ettik.

Girişimlerimiz sonrasında Ula Şoförler Odamızın plakalarda “Ula” plakayı basmaya başladığı müjdesini verdik. Ula’mıza hayırlı olsun. 

Geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçiren Ula Önceki Dönem İlçe Başkanlarımızdan Reşat Öztepe’yide  Belediye Başkanımız Özay Türkler ve İlçe Başkanımız Özer Yılmaz’la ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Teşkilatlarımızla yaptığımız toplantıda saha çalışmalarını ele aldık. Ula’mıza özellikle son 5 yıl içinde yaptığımız yatırımları anlattık.

AkyakaTurizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nu,  Ula Huzurevini, Gençlik Merkezini, Boğa Güreşi Arenasını açtık. Ula’mıza çok sayıda halı saha kazandırdık.

8 futbol sahası, 250 seyirci kapasiteli spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, Gökova Mahallemize Gençlik merkezi yapılması için protokol imzaladık.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Akyaka’daki Eğitim ve Dinlenme Tesislerini, MUÇEV’e ait kıyı bandı ve Mendirek’i, İlk Koyu’nu, Çınarcık İzci Kampını C Tipi Mesire Yeri olarak, Kyra Mahallemizdeki Hazine’ye ait araziyi spor tesisi yapımı için Ula Belediyemize tahsis ettirdik.

Ula Öğretmenevinin Belediyemize devrini yaptık.

İnternet ve telefon altyapısını güçlendirdik. Elektrik alt yapısı için yeni yatırımlar yapıldı.

Kadınazmağı’nda derinleştirme amaçlı tarama ve çalışmalar yapıldı.

Doğalgaz şebekesi için 38 km hat yapıldı. 13 km lik hat için de Enerji Bakanlığımız ile görüştük.

Topla 5 derenin ıslahı yapıldı. 1 gölet, 2 sulama tesisi, 2 dere ıslah çalışması devam ediyor. Tamamlanan sulama tesisleri ile 900 dekar arazi sulamaya açıldı. Çiftçilerimize gelir artışı sağlandı.

500 Milyon TL tutarında DSİ yatırımı kazandırıldı.

6 milyon TL tutarında yatırım ile rahmetli Belediye Başkanımız İsmail Akkaya Süt İşleme Tesisi kuruldu. Bölgenin en modern mandırası olan tesiste, paket süt, ayran, yoğurt ve Ula Çiftliği Tereyağı markası ile üretime geçildi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Datça’da da seçim çalışmalarına katıldığını ifade ederek şunları kaydetti.

Datça ilçe Başkanımız Fatih Keleş’i teşkilat mensuplarımızı ve Datça Haber Gazetesi Sahibi, Belediye Meclis Üyemiz eski İlçe Başkanlarımızdan Haluk Lâçin’i ziyaret ederek 14 Mayıs seçimlerinde sahada yapılacak çalışmaları konuştuk.

İlçe Başkanımız Fatih Keleş’e, Önceki dönem İlçe Başkanlarımızdan Mehmet Cennet’e Kadın Kolları Başkanımız Aslı Kaya’ya vetüm teşkilat mensuplarımıza,  Datça’lıhemşerilerimize bizlere verdikleri destekler için teşekkür ettik.

Teşkilatımız ile yaptığımız toplantıda son 5 yılda Datça’mıza kazandırdığımız yatırımları ele aldık.

34 yataklı Datça Devlet Hastanesi’ni açtık ve hizmet verilmeye başlandı.  Hastanemizin doktor, hemşire, sağlık personeli ve donanım eksikleri giderildi.

Hastane bünyesinde 1. Seviye 4 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesinin kurulması sağlandı.

Hemodiyaliz Ünitemizi açtık. 5+1 yatak ve 20 hasta kapasitesine sahip olan diyaliz ünitesinin açılması ile böbrek hastalarımız artık çevre ilçelere gitmeyecektir.

Datça –  Marmaris yolunu açtık.

Datça imar planı revizyonu yapıldı.  Plan çalışması ile; yıkılan Hükümet Konağı’nın bulunduğu alanda bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve yeterli kentsel açık alan miktarını sağlamak amacıyla “meydan” ve “otopark (zeminaltı)” olarak düzenlendi.

Yeni Hükümet Konağı ihtiyacına yönelik İskele Mahallesi’ndeki Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisli alan “resmi kurum alanı” “park”, yol” ve “otopark” olarak belirlendi.

Yıkılan öğretmenevine ait alanda “turizm tesis alanı” kullanımı kaldırılarak “günübirlik alan” kararı alındı.

Çöp ve moloz nedeniyle çevre kirliliği yaşanan Datça’da Çevre Bakanlığı’nca 33 dönüm alan tahsis edildi ve çöp dökme alanı oluşturuldu.

Datça Adalet Binası hizmete sunuldu.

SGK Hizmet Binasını açtık.

2 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 1 adet tenis kortu kazandırdık.

Datçalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com