AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Memur – Sen  Muğla İl Temsilciliği  İl Divan Toplantısı’na katılarak,  bir konuşma yaptı.

Toplantıya; Eğitim- Birsen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça,  Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Memur-Sen İl Temsilcisi Adem Köseoğlu, Memur-Sen’e bağlı Sendika Başkanları, sendika ve teşkilat mensupları katıldı.

Milletvekili Gökcan: İktidarlarımız döneminde; memurlarımıza, gerek özlük hakları gerekse sosyal haklar konusunda bugüne kadar en iyi şartları sunduk.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan yaptığı konuşmada, “Ülkemizin en önemli kuruluşlarının başında gelen Memur – Sen’in, haklı talepleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan nezdinde her zaman olumlu karşılık bulmuştur” diyerek şu açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen, memurlarımızın haklarını korurken, aynı zamanda, milli iradenin, demokrasinin bayraktarlığını yapmaktadır.15 Temmuz hain darbe girişiminde Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, bayrağımıza, ülkemize sahip çıkmıştır. Kahramanmaraş merkezli depremlerde de en ön safta yar almıştır.

İktidarlarımız döneminde; memurlarımıza, gerek özlük hakları gerekse sosyal haklar konusunda bugüne kadar en iyi şartları sunduk.

Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon 250 bin kardeşimizin talebini karşıladık. Nisan ayından itibaren maaşlarını almaya başladılar.

En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyelerini de 2 bin liraya çıkartarak bir başka önemli adım daha attık. Seçimden sonra 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan memurlarımız için de düzenleme yapılacaktır.

Sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçişini sağladık. Yaklaşık 500 bin kardeşimizin sorununu çözüme kavuşturduk.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerinin uzun süredir beklediği ek gösterge düzenlemesini hayata geçirdik. Yeni Yasama döneminde 3600 ek gösterge düzenlemesinden, 1. Derecedeki tüm memurlarımızın yararlanması sağlanacaktır.

Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü her zaman tuttuk ve yine tutacağız.

Biz kimileri gibi Sana Söz diye, söz verip sözünde durmayanlardan değiliz.  Söz uçar, icraat kalır.

Daha kendi çalışanlarının özlük haklarını düzeltmeyenler, özlük haklarında çifte standart uygulayanlar, bol keseden söz vermeye devam ediyorlar. Biz kimseyi işinden etmeyeceğiz diye söz verip, 4 yıldır belediyelerde işten atılan insanlarımızı gördükçe, bunların hiç bir sözüne güvenilmeyeceğini anlıyoruz.

14 Mayıs seçimleri, ülkemiz için tarihi bir dönemeçtir.

Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi ihya ve inşa etme hedefinde olan  Dünya Lideri bir Recep Tayyip Erdoğan var.

Bir de Kandil’den Fetö terör örgütünden beslenen, tüm kazanımlarımızı geriye götürmeyi hedefleyen Millet İttifakı var.

Seçimlerde Memur – Sen’in haklının, doğrunun, milli ve yerli duruşun yanında olacağınıza inancımız tamdır. Demokrasiyi, milli iradeyi tehdit edenlere meydan vermeyelim.

Sizlerin hakkını hukukunu koruyan ve sizlere daha iyi şartlar sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Hükümetimize sahip çıkacağınızı biliyoruz. Seçimlerde vereceğiniz destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com