MİLLETVEKİLİ GÖKCAN, FTSO’YU ZİYARET ETTİ

Muğla AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’na (FTSO) geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, Oda yönetiminin yangın felaketinin yaralarının sarılmasıyla ilgili taleplerini aldı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve beraberindeki ilçe teşkilatı ile birlikte FTSO’yu ziyaret eden Muğla AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, FTSO Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Öztürk ve FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ile bir araya geldi. Oda yönetimi nezdinde Fethiye ve Seydikemer iş dünyasına “geçmiş olsun” dileklerini ileten Milletvekili Gökcan,  yangınlardan etkilenen ilçelerle ilgili hükümetin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Fethiye’de çıkan yangınlara hızlı bir şekilde müdahale edilmesinden dolayı Fethiye halkını tebrik eden Yelda Erol Gökcan, “Bu yangını diğer yangınlarla karşılaştırmak doğru olmaz. 200 yıl kadar geriye gittik böyle bir afet yok. 16 gündür süren bir felaketle karşı karşıyayız. Hem maddi hem manevi olarak etkilendik. Bu süreçte tüm Türkiye Muğla için tek yürek oldu. Aynı anda 7 ilçe yandı. Yangından zarar gören ilçeleri tek tek ziyaret ediyoruz. Bu felaketten alınacak çok önemli dersler var. Geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, yapılması gerekenleri ve talepleri almak için geldik. Sonuna kadar devletimizin tüm kurumları ile birlikte Muğla’nın yanındayız. Yangında evi yananlara acil ihtiyaçlarının karşılanması için 50 bin TL hesaplarına yattı. Hayvanları zarar gören çiftçilerimize ödemelere başladık. Yangında Muğla’da 110 evimiz hasar gördü. Daha çok ormanlar etkilendi. Muhtarlarımızla da birebir görüşerek talepleri alıyoruz. Hep birlikte el ele vererek yaraları saracağız. AYDEM ve Türk Telekom çok ciddi bütçe ayırdı, bölgeye yatırım yapacaklar. 48’in tamamını ilmek ilmek işler gibi işleyeceğiz.” diye konuştu.

Yangın felaketi sırasında destek olan iş insanlarına, FTSO meclisi ve yönetimi aracılığıyla teşekkür eden Milletvekilli Gökcan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile de temas halinde olduklarını belirterek, Muğla ziyaretinde Hisarcıklıoğlu’na oda ve borsalardan iletilen taleplerin de takipçisi olacaklarını söyledi.

Muğla’nın Tamamı Afet Bölgesi İlan Edilmeli

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı da ziyaretinden dolayı Muğla AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’a teşekkür ederek, Fethiye ve Seydikemer’in taleplerini içeren bir dosya sundu.

Turizm bölgesi olan Fethiye’nin önce pandemi ardından yangınlar nedeniyle çok zor süreçten geçtiğini belirten Çıralı, “Fethiye’nin Hazine ve Maliye Bakanlığınca mücbir sebep ilan edilen afet bölgesinin dışında tutulması üyelerimizi zor durumda bıraktı. Üyelerimiz için destek çok önemli Muğla ilinin tamamı afet bölgesi olmalı.” dedi.

Bölgedeki yangınların afet koordinasyon merkezlerinin oluşturulmasının gerekliliğini ortaya çıkardığını vurgulayan Çıralı, “Koordinasyon merkezlerinin içinde biz odalara da yer verilmeli. Kendi başımıza iş yapmak istemiyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkan Çıralı ayrıca Milletvekili Gökcan’dan Ölüdeniz’deki trafik yoğunluğunu azaltılması için alternatif yol yapılması konusunda da destek istedi. Milletvekili Yelda Erol Gökcan da “ayrımız gayrımız yok, memleket hepimizin” diyerek sorunun çözümü için elinden gelen desteği vereceğinin sözünü verdi.

Ziyaret daha sık bir araya gelinmesi ve sorunların çözümü için birlikte hareket edilmesi temennileri ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com