AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Muğla’nın ilçelerinde çalışmalara katılan Milletvekili Gökcan, Seydikemer’de yapımı devam eden Patara Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Yakup Otgöz, Belediye Başkanı Önder Akdenizli, İlçe Başkanı Ali Büklü ve Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoyile birlikte Patara Köprüsü’ndeki çalışmaları yerinde gören  Milletvekili Gökcan, 50 yıllık hayal gerçek oldu, diyerek şu bilgilere yer verdi.

Patara köprüsü, 12 Mayıs itibarıyla araç geçişine açılacaktır.

Köprünün plan ve proje aşamasında,Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu,  Cumhurbaşkanlığı Bütçe ve Strateji Başkanımız İbrahim Şenel ve Karayolları Genel Müdürümüz ile  görüşerek, yatırım programına alınmasını sağladık.

Yaklaşık 20 Milyon TL ödenek tahsis edildi ve ihalesi Ağustos 2022 yılında yapıldı.

Genişliği 17,5 metre, geçiş uzunluğu ise 110 metre olan köprü, iki ilçe arasındaki ulaşımı kolaylaştıracaktır.  Turizm ve tarım potansiyelini de artıracaktır.

Patara Köprüsü, Seydikemer’inKumluova ile Kaş’ın Ova mahallelerini birbirine bağlıyor. Kaş ve Seydikemer ilçelerinin yanı sıra Karadere, Kumluova, Karaköy, Kınık, Ova, Yeşilköy ve Kalkan’ı da birbirine bağlayacaktır.

Hem sosyal, hem ticari, hem de ekonomik anlamda bölgemize olumlu katkılar yapacaktır.

Seydikemer ile Kaş’ı buluşturacak olan Patara köprüsü bölgemize hayırlı olsun.

Bu süreçteki destekleri için,  Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ediyoruz.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com