İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Bodrum’da uzun zamandır yaşanan altyapı sorunları ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması istemiyle verilen önergede, tatil dönemlerinde milyonları aşan nüfus yoğunluğunun yaşandığı Bodrum’da, var olan altyapı sorunlarının daha da arttığını belirten Ergun; bu sorunların hem bölge halkının hayatını zorlaştırdığını hem de ilçenin, ulusal ekonomiye sağladığı katkının beklenenden az olmasına sebebiyet verdiğini vurguladı. Ergun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na şu konuları sordu?

  1. Bodrum’da uzun yıllardır devam etmekte olan su, elektrik ve kanalizasyon sorunlarının çözümü ile ilgili münhasıran Bakanlığınız tarafından ve/veya Bodrum Belediyesi ile birlikte, bu zamana kadar yürütülmüş yahut planlanan; herhangi bir yönetim, yatırım ve eylem planı mevcut mudur?
  2. Yol bozuklukları ve otopark problemine bağlı olarak Bodrum’da yaşanan trafik sorununun çözümü konusunda, münhasıran Bakanlığınız tarafından ve/veya Bodrum Belediyesi ile birlikte, bu zamana kadar yürütülmüş yahut planlanan; otopark alanlarının artırılması, toplu taşıma sistemleri ve alternatif ulaşım yöntemlerinin teşvik edilmesi gibi trafik yönetim planlamaları mevcut mudur?
  3. Çevre koruma önlemleri kapsamında, atık toplama ve geri dönüşüm altyapısının güçlendirilmesi ile ilgili münhasıran Bakanlığınız tarafından ve/veya Bodrum Belediyesi ile birlikte, bu zamana kadar yürütülmüş yahut planlanan herhangi bir yönetim, yatırım ve eylem planı mevcut mudur?

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com