Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Cengiz Çay, İzmir HDP İl Binasına yapılan saldırıyı kınayarak, birileri saldırıyı Milliyetçi hareket Partisinin üzerine yıkmaya çalışıyor. Her bozkurt yapan ülkücü olmaz. Aciz insana, özellikle bir kadına saldırmak ülkücülüğün kitabında yazmaz” dedi.

MHP’nin Fethiye ve Muğla’daki öncü siyasetçilerinden ,Fethiye Belediye Meclis Üyesi  Cengiz Çay, İzmir’de HDP il binasına gerçekleştirilen ve bir kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin açıklamada bulunarak, “Saldırıyı yapan kişi bozkurt yaparak fotoğraf çekinmiş. Daha düne kadar, bir çok siyasi partinin mensubu bozkurt yapıyordu. Şimdi ne olduysa bu saldırıyı partimiz Milliyetçi Hareket Partisine maal etmeye çalışıyorlar. Ülkücünün kitabında aciz insana ve özellikle kadına saldırmak yer almaz” diye konuştu.

MHP’li Çay açıklamasında, şu ifadelere yer verdi;

“İzmir’e HDP İl binasına bir saldırı oldu ve bu hain saldırıyı kınıyoruz.  Saldırıyı yapan fotoğraf partimizin simgelerinden bozkurt yaparak, paylaşım yapmış. Daha düne kadar, neredeyse herkes, hatta parti liderleri bile bozkurt yapıyordu. Bu saldırıyı,  kesinlikle siyasi bir partiye maal edemezsiniz. Ülkücü kimliği taşıyan kişi, mert ve yiğit olur. Allah ülkücülüğü herkese nasip etmez. Ülkücülüğün kitabında, aciz insana ve özellikle de kadına saldırmak yazmaz. Bu saldırının arkasında, halkı sokağa kim dökmek istiyorsa ve ülkemizin huzurunu kim bozmak istiyorsa onlar vardır.” Haber-Foto Hakan AYKIRI

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com