Dünyanın zengin iş adamlarıyla politikacılarının yanı sıra pek çok sanatçının dünyanın değişik ülkelerini gezdiği “MEAMINA “ isimli lüks yat Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yaptı.60 Metre uzunluğundaki özel yapım olan lüks yat bir süre Fethiye ve Göcek’te misafirlerine mavi yolculuk yaptıracak. MEAMINA ,yaklaşık 9 yıl önce Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve işadamı eşi Haluk Dinçer’in o dönemde eğitimlerine başarıyla devam eden çocuklarına büyük bir ödül olarak verdiği  Haluk ile Ceyda’nın  dünyanın en lüks yatlarından biri olan 60 metre uzunluğundaki MEAMINA isimli yatla İtalya ve Fransa’yı gezmelerini sağlamıştı.

En büyük yatlar içinde dünya sıralamasında 537 numarada listelendiği bildirilen 2008 yılında Benetti SpA’nın piyasaya sürdüğü Stefano Natucci’nin dış tasarımına ve Massari Design Srl’nin iç tasarımına sahip olduğu 14 misafir ağırlanabilen MEAMINA Yunanistan’dan Fethiye iskelesine yanaştı.2 tanker akaryakıtın yanı sıra Fethiye’den kumanya alışverişi yapan MEAMINA ‘nın , 27.900.000€’ya satılık olduğu da öğrenilirken Türkiye’den de çok özel misafirleri ağırlamıştı.

İTALYA’DAN FRANSA’YA
Yaz aylarında haftalık kirasının binlerce dolar olduğu belirtilen  bu ultralüks yatla 9 yıl önce tatile çıkan küçük Sabancılar önce İtalya’nın yolunu tutmuştu.  Akdeniz’in bütün cennet köşelerini gezen Haluk ile Ceyda Sabancı daha sonra Fransa kıyılarında demir attı. Gittikleri yerlerde en lüks restoranlara gidip gönüllerince eğlenen kardeşler bu mutlu anlarını da instagram’da paylaşmışlardı.

YÜZEN SARAYA BENZİYOR
Stefano Natucci’nin tasarımıyla 2009 yılında yapılan yat; 60 metre uzunluğunda. 6 kamarası olan yatta 14 mürettebat çalışıyor. Üst güvertesinde havuz bulunan yatta; jet-ski, su kayağı, 2 zodyak bot ve sörf gibi her türlü su sporu aleti var. Playstation ve karaoke’nin de olduğu bu dillere destan yat; yaz aylarında haftalık binlerce dolara kiralanabiliyor.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com