Mavi Yeşil Okullar Projesi  “Blue&Green Schools” adıyla Avrupa’ya açılıyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-SCH) faaliyeti çerçevesinde “Blue&Green Schools Projesi” adıyla Avrupa’ya açılıyor. “Çevresel Sürdürülebilirlik Etkinliklerinin Yenilikçi Dijital Araçlarla Fen Eğitimine Entegrasyonu” başlıklı proje teklifi, 250 bin Avro hibe desteği ile kabul edildi.

147 Proje Arasından Seçildi

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) 2023 yılı Erasmus+ Okul Eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-SCH) faaliyeti kapsamında, 1. başvuru döneminde sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan 147 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 7 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanırken, 1 proje yedek olarak belirlendi.

Uygunluk Kriterlerinden Geçti

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulan Blue&Green Schools “Çevresel Sürdürülebilirlik Etkinliklerinin Yenilikçi Dijital Araçlarla Fen Eğitimine Entegrasyonu” başlıklı proje teklifi, uygunluk kriterlerini karşılayarak bağımsız dış uzmanların içerik değerlendirmesine tabi tutuldu, yeterli asgari puanı sağlaması sonucunda 250.000 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

İl Müdürü Emre Çay Ar-Ge Ekibini Kutladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Yarışmasında Türkiye 3’üncüsü olan Mavi Yeşil Okullar Projesinin, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 250.000 Avro hibe desteği ile kabul edildiğini ifade eden İl Müdürü Emre Çay, projenin başarısında emeği geçen Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ekibini kutladı.

Proje Enerji Verimliliğine Dikkat Çekiyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinasyonunda yürütülen proje ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında, kamu kaynaklarının etkin kullanılması, dünyada her geçen gün tüketim miktarları artan enerji kaynakları hakkında öğrencilerde farkındalık oluşturulması, çevreye duyarlı, doğayla barışık, tüketim bilinci yüksek, ekolojik dengeye katkı sağlayan nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com