Mavi Gruptan Birlik Gösterisi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve  önümüzdeki dönem tekrar aday olduğunu açıklayan başkan Osman Çıralı’ya odaya kayıtlı, üyelerden büyük teveccüh. Başkan Çıralı resmi olarak tekrar aday olduğunu açıklayacak, “Kaldığımız yerden devam” mesajı verdi.

15 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde mavi liste ile seçime girecek olan FTSO Başkanı Osman Çıralı, kendisine destek veren üyelerle birlikte Şehit Fethi Bey Parkında bir araya geldi. Çıralı ve ekibine üyeler tarafından yoğun ilgi gösterilirken, gördüğü ilgi ve alaka karşısında da mutlu olan FTSO Başkanı Çıralı tüm üyelere teşekkür ederek, “Kaldığımız Yerden” devam mesajı verdi. Kendisini destekleyen üyelerle tek tek yakından ilgilenen Başkan Çıralı, geride kalan görev süresine de değindi.

FTSO Başkanı Çıralı konuşmasında, “Odamızın 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimlerinde üyelerimizin, biz mavi gruba olan güveni ve oylarıyla göreve geldik. Yaklaşık 4,5 yıldır da bizimle yola çıkan ve bize inanan arkadaşlarımızla birlikte üyelerimize, Odamıza ve bölgemize hizmet ettik.Verdiğimiz sözleri yerine getirmek için birlik beraberlik içinde özveriyle çalıştık. Çok zor bir dönemde görev yaptık. 4.5 yılın 2.5 yılı pandemiyle geçti. Pandemide hayat durdu ama biz durmadık. Bu zorlu dönemde de üyelerimizin yanında olduk. Üyelerimizin sorunlarının çözümü için, ekonomide çarklarının dönmesi için özveriyle çalıştık. Sorunları Ankara’ya taşıdık ve çözülmesini sağladık. Bölgemizin hak ettiği yatırımlara kavuşması en önemli hedefimiz oldu. İlk olarak Babadağ Teleferiğin daha rantabıl olması için kalkış istasyonunun yerini değiştirdik. Bu sayede Ölüdeniz manzarası ile Babadağ’a çıkılabiliyor. Fethiyemizin 25 yıllık rüyası Babadağ Teleferik, yaptığımız lobi çalışmalarıyla hızlandı ve geçen yıl hizmete girdi.  Bölgemizde ticari hayatın gelişmesi ve üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 4 yılda toplam 9 proje hazırladık. Bölgemizin bir başka büyük projesi olan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi için somut adım atılmasını sağladık. Yıllardır kâğıt üstünde kalan OSB’nin yeri girişimlerinizle netleşti. Çalışmalar hız kazandı. Türkiye’de bir ilk olacak ve sadece süt sığırcılığının yapılacağı OSB’miz 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak. Yine Fethiye ve Seydikemer Sanayi Sitesi ardından Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi projelerimizle bölgemizin ihtiyaçları tespit edildi. Üyelerimizin dış ticarete hazırlamak için, dijital pazarda etkin olarak yer almaları için projeler hayata geçirdik. Bölgemizde alternatif turizmin gelişmesi için Fethiye Sualtı Tarih Parkı, Eko-Turizm ve Spor Turizmi projelerini hazırladık. Kültürel ve bölgesel değerlerimize sahip çıktık, markalaştırdık. Bölgemizin ilk coğrafi işaretini Seydiler Kilimi’ne aldık. Ardından Fethiye çifte kavrulmuş tahini ve Kaya İnciri’ne coğrafi işaret aldık. Kaya Halısı ve Yeşilüzümlü Dastarı ile bugün bölgemizin 5 coğrafi işaretli ürünü var” dedi.

“Söz verdiğimiz tüm vaatlerimizi gerçekleştirdik”

Dört buçuk yıl önce adaylık sürecinde verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini söyleyen Çıralı, “

Oda yönetiminde “ŞEFFAF ve tüm üyelerimize EŞİT mesafede olacağız” dedik…  YAPTIK.

Daha kaliteli, şeffaf ve hızlı hizmet için Odamızı açık ofis haline getirdik.

“Yerel yönetimler, resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ile barışık olacağız, uyumlu çalışacağız” dedik.  GERÇEKLEŞTİRDİK.

“Odaya ödenen belge paraları düşürülecek, zorunlu belgeler dışında belge parası almayacağız” dedik.  SÖZÜMÜZÜ TUTTUK.

“Burs olacak öğrenciler KOMİSYON tarafından belirlenecek” dedik. YAPTIK.

“Üyelerimiz için KOBİ ÇÖZÜM MERKEZİ kuracağız” dedik. YAPTIK.

“Eğitimlerimize katılacak olan üyelerden her hangi bir ücret almayacağız” demiştik. Bu sözümüzü de yerine getirdik.

Odamız Meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyelerimiz ile BİRLİK VE BERABERLİK RUHUNU canlandıracağız. dedik. GERÇEKLEŞTİRDİK.

“Fethiyespor ve bütün spor dallarındaki takımlarımızın her zaman destekçisi olacağız” dedik. YAPTIK.

“Fuarlara katılım Odamız tarafından karşılanacak. Oda olarak Bölgemiz için önemli olan sektörler için fuar organizasyonlarının gerçekleştirilmesinde en büyük destekçi olacağız” dedik. YAPTIK…

“Yurtdışı vize alımında Odada destek birimi oluşturulacak” dedik.

Odamızda Yunanistan vizesi hizmeti verdik. Ancak pandemi nedeniyle sona erdi. Bu hizmetimizi devam ettirmek için çalışıyoruz.

Verdiğimiz sözlerin yanında;

-Körfezimiz ve koylarımızın korunması için elimizi taşın altına koyduk. Mapa-Şamandıra ihalesini iptal edilmesini sağladık. Hemen ardından 18-19 Haziran 2022 tarihinde Göcek’te  “Fethiye Körfezi, Göcek-Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı düzenledik.

-Bölgemizin turizm stratejisini oluşturduk, dijital tanıtıma ağırlık verdik. Tanıtım çalışmalarımızla Pazar ülkeleri çeşitlendirdik.

-Fethiye ve Seydikemer çevresi turizm çekim noktaları envanteri çalışmanı başlattık” diye konuştu.

“Pandemi Sürecine Rağmen Çalıştık”

2.5 yılı pandemiyle geçen 4.5 yıllık hizmet döneminde başarılı çalışmalar sergilediklerini ifade eden Çıralı, “ Şimdi; sizlerle birlikte, büyük FTSO ailemize bir dönem daha hizmet etmeye, yarım kalan işlerimizi tamamlamaya talibiz.

Yeni hizmet döneminde;

-GEZİCİ DESTEK MASASI kuracağız ve hizmeti üyelerimizin ayağına götüreceğiz,

-Üyemizin nitelikli/kalifiye eleman sorununu çözeceğiz,

-Üyelerimizin finans ve kredi sorunun çözümü lobi yapacağız,

-Odamızda vize hizmetini tekrar başlatacağız,

-Dış ticaret gezileri düzenleyeceğiz,

-Bölgemize okul yapacağız,

-Yurt içi ve yurt dışı fuarlara üyelerimizle birlikte katılacağız,

-Digital tanıtıma daha da ağırlık vereceğiz,

-Bölgemize yeni pazarlar kazandıracağız,

-Fethiyemize kongre salonunu kazandıracağız

-Örtü altı OSB için çalışacağız,

-Bölgemizin turizm envanterini çıkartacağız,

-Alternatif turizm faaliyetlerini çeşitlendireceğiz,

-Devam eden projelerimizi tamamlayacağız,

-Sektörel tanıtım filmleri yapmaya devam edeceğiz,

-Bölgemizin ihracat kapasitesini arttıracağız,

-Belediyelerimiz, kamu kurum ve kuruluşları ve STK’larla uyumlu çalışmalarımızı sürdüreceğiz

-Tarımsal işletmelerimizin ve kooperatiflerimizin alt yapısının güçlendirilmesi için çalışacağız,

-Otopark sorununun çözümü için çalışmaya devam edeceğiz,

-Bölgemizin ticari hayatını daha da canlandıracağız,

-Sürdürülebilir turizm için doğamıza, körfezimize ve koylarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.

-Tüm bunları yapabilmek için ve üyelerimizin, bölgemizin hak ettiği geliri alması için;  FTSO ve iştirakimiz FGB olarak BABADAĞ gelirleriyle ile ilgili MÜCADELEMİZE devam edeceğiz.

Yapacağımız her hizmet, Babadağ’dan gelen gelirlerin artmasıyla daha da artacak.” İfadelerinde bulundu.

FTSO üyelerinden seçimde mavi grup için destek isteyen başkan Çıralı, “Sizlerin desteğiyle, artan tecrübemizle kaliteli hizmetlerimize devam etmek için adayız.

Söz verdik yaptık, söz verdik yapacağız, Söz verdik birlikte yönettik, söz veriyoruz birlikte yöneteceğiz. Fethiyemiz ve Seydikemerimize en iyi hizmet için mavi grup olarak sizlerle yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Çıralı’nın konuşmasının ardından kalabalık grup ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com