Yayla Koru Mahallesinde, mahalle halkı muhtar Nurettin Göztepe öncülüğünde çevre temizliği yaptılar. Etkinlikte mahalle halkı mezarlıklar, sokaklar, ırmaklar, dere kenarları, orman kıyıları, köy meydanı gibi gündelik ve mevsimlik kullanılan alanların temizliği yapıldı.

Fethiye şehir merkezine en yakın mesafedeki yayla  mahallelerinden Yayla Koru Mahallesinde, vatandaşlar mahalle muhtarı Nurettin Göztepe tarafından organize edilen etkinlikte bir araya gelerek mahalle genelinde çevre temizliği gerçekleştirdiler. Sabahın ilk saatlerinde mahalle  meydanında toplanan mahalle sakinleri ellerine geçirdikleri eldivenler ile çevre temizliği yaptılar. Muhtar Nurettin Göztepe  yaptığı açıklamada ’’Derelerimizi, akarsularımızı, ormanlarımızı, meralarımızı ve köy halkının ortak kullanım alanı olan tüm bölgelerimizin temizliği ve temiz tutulması köy tüzel kişiliği olan muhtarlığımızın ve köy halkımızın önceliklerinden olduğuna inanıyorum.Bu inancımızın gereği olarak bu gün burada, Yayla Koru Mahallemizde  temiz çevre, temiz köy anlayışıyla temizlik seferberliği başlattık. Bu farkındalık yaratmayı amaçladığımız çalışmalara, mahallemiz  halkı ve çevre duyarlılığı taşıyan insanlar gönüllü katılım sağladılar.Bu anlamlı, doğa ve gelecek için hayati değerde olan etkinlikleri köyümüzde sürekli kılmayı amaçlamaktayız. Muhtarlık olarak halkımızın katılımıyla yaptığımız çalışmaların diğer köylerimize de yayılmasını umuyoruz’’ dedi.

Yayla Koru Mahallesinde mahallesinde yapılan ‘temiz çevre temiz mahalle’ etkinliğinde mezarlıklar, sokaklar, ırmaklar, dere kenarları, orman kıyıları, köy meydanı gibi gündelik ve mevsimlik kullanılan alanların temizliği yapıldı. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com