Tüm Akdeniz bölgesinin ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’ndeki tek temsilcisi durumunda bulunan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü bu defa da örnek bir davranışa imza atıyor.

İzmir’de bir zincir markette yönetici çalışan Koray Dalarslan ve anaokulu öğretmeni Burçin Dalarslan çiftinin 15 aylık kızı Ada’ya, 8 aylıkken SMA Tip 2 teşhisi konuldu. Dalarsan çifti, Ada’nın yurt dışındaki gen tedavisiyle sağlığına kavuşabileceğini belirterek, başlattıkları bağış kampanyasına destek çağrısında bulundu. Bu çağrıya kayıtsız kalmayan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü ve Sonperiyot48 adlı taraftar grubu sosyal medya hesaplarından yardım kampanyasına destek çağrısında bulundular. Konuya ilişkin olarak Kulübün resmi sosyal medya hesaplarında; ‘’SMA Tip-2 hastası minik Ada Dalarslan için sporseverleri desteğe davet ediyoruz! 25 Aralık Cuma günü Fethiye yerel pazarında kurulacak stantta satılmak üzere getireceğiniz ya da bağış amacıyla stanttan satın alacağınız ürünlerden elde edilecek gelir, Ada’nın tedavisinde kullanılacak.

Bu kampanyaya vereceğiniz destekle hem bir bebeğin yaşamına kendi ayakları üstünde devam etmesine yardımcı olacak; hem de sevdiklerinize ve ihtiyaç sahiplerine iyilikle alınmış hediyeler verebileceksiniz. Bu Cuma günü pazardaki standa gelerek vereceğiniz veya IBAN üzerinden ulaştıracağınız tüm destek bir bebeğin ayağa kalkmasını sağlayacak. SMA hastalığı, genetik olarak geçen ve Türkiye’de her 30-40 kişiden birinin taşıdığı bir hastalıktır. Hem anne, hem de babanın taşıyıcı olması durumunda yenidoğan bebek % 25 olasılıkla #SMA hastası olarak doğar. Türkiye’de her 6000 yenidoğan bebekten birinde bu hastalık görülüyor. Hastalığın tek tedavisi; Amerika ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan #Zolgensma gen tedavisidir. Sadece 2 yaş altı bebeklere uygulanabilen bu tedavinin maliyeti yaklaşık 2.4 milyon Dolar (yaklaşık 19 milyon TL) civarındadır. Bu yüzden ailesi Ada için @adanin.elinden.tut instagram hesabı üzerinden yardım kampanyası başlatmış bulunuyor. Lütfen siz de bu kampanyaya destek verin. Bu iletiyi çevrenizle paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olun.’’ denildi.

Öte yandan, Sonperiyot48 taraftar grubu mensuplarının da 25 Aralık Cuma günü Fethiye yerel pazarına giderek kampanyaya destek verecekleri öğrenildi. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com