Türk Kızılayı, 2021 yılında kurban vekalet bedelini yurt içinde bin 50 TL olarak belirledi. Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlatılan kampanya hakkında açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz yıllarda da kurban yardım faaliyetlerini ihtiyaç sahibi vatandaşları gözeterek yapan Türk Kızılayı, ülkemizin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekaletleriyle sofraları çeşitlendirecek. Kesilen kurbanların yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı öğrenildi.

Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna yaptığı açıklamada, “Türk Kızılayı her yıl olduğu gibi bu yılda hem ülkemizde hem de yurtdışında birçok ülkede vekaletle kurban kesecek. Kurban bağışlarımızı almaya başladık. Bu yıl kurban fiyatlarımız yurtiçi ve yurtdışı tek fiyat bin 50 TL olarak belirlendi. Şimdiden kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverlerimize duyurulur. Kurban bağışlarını kabul etmeye başladık. Bağış yapmak isteyeler şubemize gelebilir ya da telefonla bizi arayabilirler” dedi.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com