Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten beraberinde belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili ile birlikte, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliğine katıldı. Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan, Kökten, “Sadece bir gün değil her zaman özel bireylerin yanında olacağız” dedi.

Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  Merkezi Kurucusu Salih Dündar, Kurum Müdürü Ezel Demirbaş tarafından karşılanan Başkan adayı Kökten, özel eğitim alan öğrencilerin,  aileleri ile sohbet ederek istek ve önerilerini dinledi. Nursel Özdemir Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen anlamlı organizasyonda çocuklarla tek tek ilgilenen Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, ülkemizde 70 bin civarında down sendromlu bireyin yaşadığını belirtti. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nün önemine vurgu yapan Başkan Adayı Kökten, programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

“SADECE BİR GÜN DEĞİL HER ZAMAN ÖZEL BİREYLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten yaptığı açıklamada, “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Nursel Özdemir Eğitim Kurumları’nı ziyaret ettik. Buradaki çocuklarımız tarafından coşkuyla karşılandık. Ülkemizde 70 bin civarında down sendromlu kardeşimiz var. Bu anlamlı etkinliği düzenleyen kurum yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bugün, dünyada kutlanıyor ve anlamlı bir gün. Sadece bir gün değil her zaman özel bireylerin yanında olacağız” diye konuştu.

“ONLAR BİZDEN EKSİK DEĞİL, ARTI BİR FAZLA”

Nursel Özdemir Eğitim Kurumları Kurucusu Salih Dündar ise yaptığı açıklamada  “Bu anlamlı günde gerçekleştirilen ziyaret hepimizi mutlu etti. Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkanı Adayı Muhammet Kökten ve ekibinin aramızda olması, farkındalığı daha da arttıracaktır. 21’nci kromozomun fazlalığı nedeniyle çocuklar down sendromlu oluyor. Onlar bizden eksik değil, artı bir fazla. Onları hayatın içerisine daha fazla dahil edebilme adına çabası içerisindeyiz. Fethiye’de bulunan özel eğitim kurumları ile birlikte down sendromlular ile uzun yıllardır çalışıyoruz. Eğitim alanında çok iyi ilerlemeler kat ediyoruz. Liseden mezun olan ve üniversiteye giden down sendromlu kardeşlerimiz var. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Başkanımız etkinliğe katıldı ve çocuklarla tek tek ilgilendi. Kendisine başarılar diliyoruz. Desteklerin artarak devam etmesini bekliyoruz. Yerelde de başkanımızın katkıları ile çocuklarımız belirli bir seviyeye ulaşacaktır” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com