Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, yerel seçim çalışmaları kapsamında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)  Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Fethiye Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Ak Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının da  yer aldığı ziyarette Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Fethiye Temsilcisi Birol Güner ve üyelerin sorunlarını dinledi. Göreve seçildiği takdirde projelerin hayata geçirilmesi aşamasında ortak akıl ile hareket edeceklerini belirten Başkan Adayı Kökten, STK’ların önemine vurgu yaptı.

“FETHİYE DOĞAL OLARAK ÇOK GÜZEL AMA, ÇOK İYİ BİR PLANLAMA OLMADIĞI KESİN”

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Fethiye Temsilcisi Birol Güner yaptığı açıklamada, “Kamu kaynaklarından yararlanma konusunda bölgemiz hep geri planda kalmış. Sorunlarımız gerektiği gibi iletilememiş ve doğru projeler üretilmemiş. Talepte bulunmadığınız sürece bir şey alma şansınız yok. İnşaat sektörünün içerisinde yer alan meslek odalarından birisiyiz. Ekonomik kalkınma adına alternatif turizm seçeneklerinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Bazı çalışmalar belediyenin gücüyle değil, merkezi hükümetin desteği ile yapılabilir. Fethiye doğal olarak çok güzel ama çok iyi bir planlama olmadığı kesin. Bütünsel bir planlamaya ihtiyacımız var. Kaçak inşaat emniyet ya da belediye kontrolüyle önlenecek bir şey değil. Siz düzenli olarak parsel üretip, insanların kullanımına sunarsanız; o zaman diğer alanlara yapılaşmanın önüne geçmiş olursunuz. Yerel yönetimlerle planlama konusunda bu bağı kurmalıyız” dedi.

“FETHİYE’NİN TAMAMINI KAPSAYAN BÜTÜNCÜL İMAR PLANI PROJEMİZ VAR”

Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, “Sektör temsilcileri ile işbirliği içerisinde üretilmeyen projelerde, hataya düşülmesi kaçınılmazdır. Burada her şeyi ben bilirim düşüncesi içerisinde olmamanız lazım. Siyasi görüşe bakmadan, ayırmadan ve ayrıştırmadan Fethiye için doğru olan neyse onu bulmak adına bir masa etrafında toplanmalıyız. Maalesef sığ düşünceler çok fazla. Ortak akla başvurmadan kısa vadede bir şeylerin üstünü kapatarak gitmenin bir kazancı olmaz. Aksine daha da zararı olur. Fethiye’nin tamamını kapsayan bütüncül imar planı projemiz var. 2025 yılında doğalgaz çalışmaları başlayacak. Şu anda Fethiye’nin yaklaşık yüzde 70’i bu hizmetten faydalanamıyor. Görünen tabloda bizim bir 5 yıl daha kaybetme şansımız yok. Fethiye’nin yıllardır bekleyen sorunları ortada” diye konuştu.

Ak Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz ise yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten’e destek istedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com