Türk Kızılayı Fethiye Şubesi  Genç Kızılay Teşkilatı  gönüllüleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ortaca İlçesinde Sarıgerme Plajında çevre temizliği yaptı.

Türk Kızılayı Fethiye Şubesi  Genç Kızılay Teşkilatı  gönüllüleri 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle çevre duyarlılığı gösterdi. Genç Kızılay Fethiye Teşkilatı Başkanı Serhan Özdemir başkanlığında yaklaşık 15 kişiden oluşan gönüllüler, ilk olarak Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezini  (DEKAMER) i ziyaret ederek, yetkililerden merkez hakkında bilgi edindiler.

DEKAMER ziyaretinin ardından, Türk Kızılayı Fethiye Şubesi  Genç Kızılay Teşkilatı  gönüllüleri Dalyan Mahallesindeki dünyaca ünlü Sarıgerme Plajında çevre temizliği yaptılar. Gerçekleşen etkinlik sonrası çevre temizliğine dikkat çeken Genç Kızılay Fethiye Teşkilatı Başkanı Serhan Özdemir, “Kan dedik, iyilik dedik. Şimdide sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz. Çevre temizliği bizim için önemli.  Doğamızı korumak hepimizin görevi. Kızılay olarak Gençlik Kollarımla beraber sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya önümüzdeki dönemde ağırlık vereceğiz. Muğla’nın değişik yerlerinde değişik ilçelerinde daha da büyüyen ekipler ve coşku ile bundan sonra sosyal sorumluluk projelerine imza atacağız” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com