Kızılay Fethiye Şubesi 2020 yılında toplam Bin 262 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi ve 212 aileye de nakdi yardım desteğinde bulundu.

Türkiye’nin en büyük insani yardım derneklerinden Türk Kızılayı, 2020 yılında da ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı sürdürdü. Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi de, Seydikemer ve Fethiye ilçelerinde toplam 2 Bin 571 aileye ulaşarak destekte bulundu. Yapılan yardımların büyük bir kısmının Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki hayırsever vatandaşlar tarafından karşılandığını söyleyen Kızılay Fethiye Şubesi Başkanı Burhanettin Tuna, “Türk Kızılayı olarak, Fethiye’de de kimsesizlere umut olmaya çalıştık. Zor durumdaki ailelere yardıma koştuk’ dedi.

Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanlığı, 2020 yılında pandemi dönemi boyunca ve Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine kucak açmaya çalıştı. Kavurma paketlerinden, gıda kolilerine, maske ve dezenfektandan nakdi yardıma kadar ihtiyaç sahiplerine umut olan Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanlığı, bir komisyon tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştı. Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, 2020 yılını değerlendirmesinde zor durumdaki ailelere destek olmaya çalıştıklarını ifade etti. Tuna, “Pandemi döneminde de sıkıntı çeken ailelere ulaşıp, sorunlarını Türk Kızılayı olarak çözmekten kıvançlıyız” diye konuştu.

“2020 yılında yaşanan pandemi döneminde Fethiye’de fazla bir sıkıntı yaşamadık. Ama ülkemizde ciddi sıkıntıların yaşandığı bir yıl oldu” diyerek sözlerini sürdüren Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna,”2020 yılında Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde Bin 262 aileye gıda kolisi ulaştırdık. 47çocuğumuzu bayramlarda giydirdik.2 Bin 100 adet konserve desteğinde bulunduk. Ve yine 212 ihtiyaç sahibi ailemize denakdi gıda yardımında bulunduk” dedi. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com