KENDİSİ  KÜÇÜK AMA YÜREĞİ BÜYÜK

Seydikemer’deki orman yangınlarında evlerini, araçlarını ve hayvanlarını kaybeden vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor. Türkiye’nin birçok yerinden gelen yardımlar afetzedelere ulaştırılırken 5 yaşındaki Eslem Gürbüz’den de duygulandıran yardım geldi. Yangınzedeler için oyuncak ve kitaptan oluşan yardım paketi hazırlayan minik Eslem bir de duygulandıran mektup yazarak vatandaşların gönül tellerini titretti.

Seydikemerilçesinde  1 Ağustos Pazar günü başlayan, farklı mahallelerde devam eden ve yaklaşık 10 gündür süren orman yangınlarında evleri yanarak kullanılamaz hale gelen vatandaşlara Türkiye’nin birçok yerinden yardımlar gelmeye devam ediyorken bir yardım da 5 yaşındaki Eslem Gürbüz’den geldi. Yangında zarar gören ailelerin çocuklarını düşünerek yardım paketi hazırlayan minik Eslem Gürbüz yangınzedelere kendi oyuncaklarını ve kitaplarını bağışladı.

“Küllerimizden Doğarız”

Hazırladığı yardım paketini Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e teslim eden Eslem Gürbüz, yangınlar nedeniyle ailecek çok üzüldüklerini dile getirdi. Yangında evleri yanan ailelere yardım eli uzatmak istediğini annesinin de kendisine oyuncaklardan oluşan bir paket hazırlayabileceğini söylediğini anlatan Gürbüz, ayrıca yangınzedelerin okuması için mektup yazdı. Minik yüreğiyle yangınzede ailelere destek olan Gürbüz mektubunda; “Ben Eslem Gürbüz, 5 yaşındayım. Bu paketi sizler için annemin de desteğiyle hazırladım. Sizleri çok seviyorum. Bu zor günlerin en kısa sürede geçmesi dileğimle. Unutmayın ki Biz Atatürk’ün çocuklarıyız. Küllerimizden doğarız” ifadelerini kullandı.

5 yaşındaki minik Eslem Gürbüz’ün yardımseverliği karşısında oldukça duygulanan Başkan Otgöz; “Eslem bizleri çok gururlandırdı ve duygulandırdı. Millet olarak yaşlı, çocuk, genç fark etmeksizin yangınlarda yeniden kenetlendik. Minik Eslem de bu örneklerden biri. Ailesine böyle duyarlı bir çocuk yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com