Karaman, “Babadağ yamaç Paraşütünde Marka Değerini Koruyacak”

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Yamaç Paraşütü Pilot Kooperatifi üyelerinin yanı sıra Ölüdeniz’de Tandem (ikili) uçuş yapan yamaç paraşütü pilotlarıyla Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek 2023 yılı turizm sezonu öncesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “2023 hedefimiz Babadağ’dan 250 bin uçuş gerçekleştirmek ve Babadağ’ın yamaç paraşütünde marka değerini korumaktır.” ifadelerinde bulundu.

Yaklaşık 200’ü aşkın yamaç paraşütü pilotu ile toplantı gerçekleştiren Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman’ın bu toplantısına Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, İlçe Sahil Güvenlik Komutan Vekili Raşit Gödelek, İlçe Turizm Müdürü Saffet
Dündar, Yamaç Paraşütü Pilot Kooperatifi Başkanı İbrahim Arıkan katıldı. Toplantıda 2022 yaz sezonu uçuş değerlendirilmesi, 2023 yılı yaz sezonu beklentileri ve alınacak tedbirler görüşülüp değerlendirmelerde bulunuldu. Özellikle yamaç paraşütü talep yükünün artması nedeniyle Ölüdeniz Belceğiz’de yamaç paraşütü iniş alanlarının standartlarının yükseltilmesi, güvenlik zafiyeti olasılıklarının ortadan kaldırılması istendi. Toplantıda ayrıca geçtiğimiz günlerde yaşanan Babadağ’da uçuşun ardından kopan fırtına nedeniyle pek çok paraşütçünün savrulması olaylarının bir daha yaşanmaması için Babadağ ve Belceğiz’deki denetleme kontrol sisteminin daha nitelikli ekipler tarafından yapılması talep edildi. Toplantıda konuşan Yamaç Paraşütü Pilot Kooperatifi Başkanı İbrahim Arıkan, bu sezon geçen yıldan daha iyi bir sezon beklediklerini ifade ederek, “yamaç paraşütü çok güvenli bir spordur. Yamaç paraşütü sporunu Türkiye’nin dört bir yanından tüm vatandaşlarımızın yapması için Ölüdeniz’e bekliyoruz. Bugüne kadar dünyanın çok değişik ülkelerinden gelen turistler Babadağ’dan keyifli atlayışlar gerçekleştirdi. Bu sporu Türkiye ve Dünya’da marka haline getirdik.” ifadelerini kullandı.

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman da yaptığı açıklamada; “Fethiye’miz için marka bir değeri olan Babadağ bölgesinde süregelen yamaç paraşütü faaliyeti yıllardan beri devam eden bir turizm destinasyonudur. Türkiye’nin ve Fethiye’nin tanıtımında da önemli rol oynamaktadır. Her yıl yüzbinlerce yerli yabancı turistin akın akın geldiği yamaç paraşütü sporu ilçemizin ve ülkemizin yüz akıdır. Burada hepimiz paydaşlarız. Sizlerde sertifikalı pilotlar olarak sürecin yönetiminde önemli bir yere sahipsiniz. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 198 bin 700 yerli ve yabancı turistBabadağ’dan uçuş gerçekleştirdi. 2022 yılında 410 pilot görev yaptı. Bu yılki hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar 250 bin uçuş rakamına ulaşmaktır. Sorunların ve kazaların yaşanmadığı bir sezon diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com