Fethiye’deki Rüşvet Operasyonu Davasında 3 Tahliye

ADLİYE SALONU TAHLİYE KARARIYLA BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI

 Muğla’nın Fethiye ilçesinde rüşvet operasyonuna karıştığı iddia edilen 3’ü tutuklu 10 şüphelinin yargılandığı davada tutuklu sanıklar hakkında yurt dışı yasağı konularak tahliye kararı verilince tutuklu sanık kalmadı.

Aralarında 2 belediye zabıtası görevlileri ile 1 Muğla Büyükşehir Belediyesi işçisi ve 1 jandarma astsubayının da bulunduğu şüpheliler için hazırlanan iddianamede 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istenirken bir tanığın dinlendiği Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki dünkü duruşmada tutuklu 3 sanık tahliye edildi.

Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’nde kaçak yapılaşmanın önlenmesi için inşaat yasağı bulunması nedeniyle mahallenin giriş ve çıkışları Ölüdeniz jandarması ve Fethiye Belediye zabıtası ekipleri tarafından kontrol altına alınmıştı. Aylarca süren bu kaçak yapılaşmanın önlenmesi sırasında Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, rüşvet alarak yolsuzluk yaptıkları ileri sürülen suç şebekesine yönelik operasyon düzenlemişti. Aralarında, Fethiye Belediyesi’nin zabıtada görevli 2 personeli ile 1 jandarma astsubayının da olduğu 10  kişi gözaltına alınmıştı. 3 kişinin tutuklandığı olayda 1 zabıta görevlisi ile 1 jandarma astsubayının tutuklu yargılandığı Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşma yaklaşık 10 saat sürmüştü. İddianamede rüşvet almak , rüşvet vermek icbar suretiyle irtikap suçu nedeniyle tutuklu şüpheliler zabıta görevlisi E.Y. , Jandarma astsubay M.M. ve S.G. ile tutuksuz şüpheliler,zabıta görevlileri Ş.A, İ.G. , S.K., A.Y., G.G.,Ö.D.,K.K.’nın Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki  duruşmada bir kez daha hakim karşısına çıktılar. Duruşmaya   3’ü tutuklu , 4’ü tutuksuz 7 şüpheli katılırken avukatlar Mehmet Kunduracı , Onur Sefa Koç,Fırat Bilbay , Habil Akçabel , Harun Uysal , Hakkı Kavas, Kemal Kemaloğlu, Hacer Çiftçi de yer aldılar.

Duruşmada  tutuksuz sanık K.K. konu ile ilgili olarak bildiklerini anlatıp peyzaj için iki kamyon çakıl, bir kamyon çimento için S.G. ile anlaştım. Ama gecikmeli de olsa bu talebimi yerine getirdiler. Bunun için 20 bin TL ödemiştim. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum.”dedi. Duruşmada bir tanık da dinlenirken avukatların soruları da cevaplandırıldı. Duruşmada avukatlar tarafından ilk duruşmada olduğu gibi Jandarma ve Belediye Zabıtasının araçları durdurmasının görevleri olmadığı hatırlatılıp kaçak inşaatlara malzeme taşıyan araçların tespit edilip tutanak tutulup idari para cezası kesilebileceği ileri sürüldü.İddia makamı duruşma sonunda tutuklu sanıklar ; zabıta görevlisi E.Y. , Jandarma astsubay M.M. ve S.G.’nin tutukluluğunun devamını isterken mahkeme yurt dışı yasağı konularak E.Y,M.M. ve S.G.’nin tahliyesine karar verdi.Duruşma ileri tarihe ertelenirken tutuklu sanıkların yakınları büyük sevinç yaşadı.Adliye salonu bir anda tutuklu sanıkların yakınlarının sevinç çığlıkları nedeniyle bayram coşkusu yaşadı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com