Milli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri E-Okul’dan erişime açıldı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “2020-2021 eğitim öğretim yılının 18 Haziran 2021 tarihi itibariyle biz çocuklarımızın karnelerini vermiş olacağız. Dijital ortamda karneler görülebilir duruma gelecek. Lakin karnelerimiz 2 Temmuz’dan itibaren biz basılı olarak verebileceğiz” dedi.

18 Haziran Cuma günü (bugün) itibariyle karneler dijital ortamda erişeme açıldı. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek. Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığının programlarından bahseden Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 2 Temmuz’a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirileceğini söyledi. Faruk Kaya, 5 Temmuz’dan itibaren uzaktan eğitim yapılan sürecin telafisi olarak ‘Ulusal Destekleme Programı’ yapılacağını belirterek,  çocuklar için akademik, sosyal ve kültürel gelişimleri için eğitimlere devam edileceğini bildirdi.

Öğrencilerimiz Ve Öğretmenlerimiz Yine Okullarında Olacak

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “2020-2021 eğitim öğretim yılının 18 Haziran 2021 tarihi itibariyle biz çocuklarımızın karnelerini vermiş olacağız. Dijital ortamda karneler görülebilir duruma gelecek. Lakin karnelerimiz 2 Temmuz’dan itibaren biz basılı olarak verebileceğiz. Bu anlamda 18 Haziran – 2 Temmuz arasında okullarımız açık olacak. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yine okullarında olacak. Bu süreçte de yapacağımız şeyler yine etkinlik bazlı çocuklarımızın sosyal ve kültürel sportif gelişmelerine yönelik desteklerimiz olacak. Akabinde 5 Temmuz’dan itibaren yine bir programımız var. Ulusal Destekleme programı. Son bir buçuk yılın yani uzaktan eğitim yaptığımız sürenin telafisi gibi düşünülecek. Bu anlamda dört kategoride bizim eğitimlerimiz, gönüllü öğretmenlerimiz, gönüllü velilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından diğer bakanlıklarımız ile işbirliği yaparak çocuklarımızın akademik, sosyal, kültürel ve sosyal gelişimleri anlamındaki eğitimlerine devam edeceğiz” diye konuştu.

Kurslarımız Yaz Boyunca Devam Edecek

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, yaz boyunca okulların açık olacağını belirterek, “18 Haziran itibariyle okullarımız eğitim öğretimi bitirmiş olacaklar. Ancak etkinlik anlamında iki haftalık bir süremiz daha var. Bu sürede 2 Temmuz’da sona erecek. Akabinde yine 5 Temmuz itibariyle Ulusal Destekleme programı dediğimiz yine çocuklarımızın 31 Ağustos’a kadar okullarında alacakları eğitimler var. Telafi eğitimi programı diye de bahsedebiliriz. Bu bir buçuk yıl sürede eğer eksik kalan kazanımlar varsa bunlar tamamlanacak. Bu arada yine 8. ve 12. sınıfa geçen öğrencilerimiz için de okullarımızda destekleme yetiştirme kurslarımız olacak. Bu da yaz boyunca devam edecek. Şu an bunların başvuruları devam ediyor. Okullarımız, öğretmenlerimiz öğrencilerimizi belirleme aşamasındalar. Ben yine de 8. ve 12. sınıfa geçen öğrencilerimizin bu kurslarımıza katılımlarını, akademik anlamda eksik kalan yerleri varsa tamamlamalarını tavsiye ediyorum. Herkese şimdiden huzurlu, mutlu yeni bir eğitim dönemi diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com