MONTENEGRO HEYETİ BODRUM’DA AĞIRLANDI

Montenegro (Karadağ)Heyeti, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu

Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyaretebaşta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olmak üzere Montenegroeski Tarım, Orman ve Su Yönetimi Bakanı AleksandarStijovic, Eski BaşbakanEski DanışmanıMaidaGorcevic, , MontenegroAkademijaZnanjaBaşkanı AleksandarFraneta, Danilovgrad Belediye Başkanı AleksandarGrgurovic ve Başkan Yardımcısı MarijaRadonjic, Danilovgrad Belediyesi Yerel Yönetim Organizasyonu Mülkiyet ve Yatırımlar Sekreterliği BaşkanıJovanaRadulovicile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Emel Çakaloğlu ve İş İnsanı Bülent Kaya katıldı.

Görüşmede Montenegro eski Tarım, Orman ve Su Yönetimi Bakanı Stijovic, Bodrum Belediyesi’nin yaptığı başarılı tarım uygulamalarını büyük beğeniyle takip ettiklerini ifade ederken Danilovgrad Belediye Başkanı AleksandarGrgurovic,Danilovgrad Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasında ortak projelerle ilişkilerin gelişmesini istediklerini söyledi.

Danilovgrad Belediyesi Yerel Yönetim Organizasyonu Mülkiyet ve Yatırımlar Sekreterliği Başkanı Radulovic iseDanilovgrad ile Bodrum’un benzer şehir yapılaşmasının olduğuna değindi.

Başkan Aras,EU Missions Adaptation ToClimateChange(AB İklim Değişikliği Adaptasyon Misyon Sözleşmesi) ile Covenant Of MayorsForClimateAndEnergy Europe (Belediye Başkanları Sözleşmesi) projelerinin çok kıymetli olduğuna değinirken Bodrum’da gerçekleştirilen projelerden de bahsetti.

Makam görüşmesi sonrası heyet;Etrim Köyü, Bodrum Tohum Merkezi, Lavanta Bahçesi, Aspat Koyu ve Yalıkavak Marina gezisiyle Bodrum programını sonlandırdı.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com