Karaçulha Mahallesinden Murt Deresine akan bütün dereler, muhtar Mustafa Gizli’nin girişimleri ile Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından temizlenmeye başladı.

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü  Karaçulha Mahallesi genelindeki dere yatakları ve su kanallarında temizlik çalışmalarına hız verdi. Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli’nin girişimleri ile başlayan çalışma, Murt Deresine akan mahalle genelindeki 11 dere yatağında sürüyor.

Murt Deresine bağlanan dere yataklarının çoğunluğunun Karaçulha Mahallesinde yer aldığını söyleyen Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli, “Bilindiği üzere mahallemiz Fethiye’nin hem yüz ölçümü bakımından, hem de nüfus yoğunluğu bakımından en büyük mahalleleri arasında yer alıyor. Fethiye Körfezine akan Murt Deresi de bizim mahallemiz sınırları içerisinden de geçiyor. Dolayısı ile Murt Deresine bağlı mahallemizde yaklaşık 11 dere var.  Bu dereler tüm girişimlerimize rağmen uzun zamandan bu yana temizlenmiyordu. Önceden mahallemiz belde konumunda iken o dönemki belediye başkanlarımız tarafından temizlettiriliyordu.  Mahallemiz tarıma elverişli topraklara sahip olduğu için dolayısı ile geçimini topraktan kazanan halkımızda çok. Dere yataklarının temizlenmemesi sonrası yağan yağmur suları seraların ve arazilerin içine taşıyordu. Bu anlamda bizde yetkili mercilere başvuruda bulunduk. Sağolsun başvurumuz dikkate alınarak Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından derelerimiz temizlenmeye başladı. Bu anlamda burada çalışması başlatılan temizliklerin gerçekleşmesinde emekleri geçen AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir’e, AK Parti İl Başkanımız Kadem  Mete’ye, DSİ Bölge Müdürümüz  Mehmet İskender’e ve bu kepçenin buraya getirilmesinde bizlere yardımcı olan Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’e teşekkür ediyorum” dedi. (HABER7FOTO-ŞULE UĞUR)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com