Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Fethiye’deki hastanelere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Karaca’ya bazı Meclis üyeleri de eşlik etti.

Ziyaretlerine Devlet Hastanesi’nden başlayan Başkan Karaca, Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu ve bir kısım hastane personeliyle birlikte, hastane çalışanlarına kolaylıklar, hastalara ve yakınlarına da geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Fethiye Belediye Başkanı ve CHP’den Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca ile beraberindekiler, ayrıca, hastane personelinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladılar.

22 SENEDİR İKTİDAR OLAN PARTİNİN FETHİYE’YE ANJİYO CİHAZI GETİRMESİ BÜYÜK BAŞARI 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’de çok uzun zamandır eksikliği hissedilen anjiyo cihazının Fethiye Devlet Hastanesi’ne nihayet getirilmiş olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Karaca; “Fethiye Devlet Hastanesinin en yakın kalp merkezine uzaklığı 120 kilometredir. Buradaki hastalarımız daha çok Fethiye’den Antalya’ya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk ediliyordu. Fethiye Devlet Hastanesi ile Antalya’daki bu merkezin arası ise 198 kilometre gibi uzak bir mesafededir. 2002 yılından beri tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Fethiye’ye nihayet anjiyo cihazı getirmiş olması büyük başarı! Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah çalışmaya başlaması için de bir 22 sene beklenmez.” dedi.

Alim Karaca ve beraberindekiler, daha sonra Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne ve ardından Letoon Hastanesi’ne geçerek tüm sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ettiler. Başkan Karaca, tedavileri devam eden hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastaların durumları ile ilgili bilgiler alan, sağlık sorunu yaşayan vatandaşların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını dileyen Başkan Karaca, hasta yakınlarıyla yaptığı kısa sohbetlerinde “ihtiyaç duyulduğunda her zaman Fethiye Belediyesi olarak yanlarında olduklarını” vurguladı.

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’li Başkan adayı Alim Karaca, hastane ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada; ““Hastanelerimizde görev yapan sağlık emekçilerimizi bu anlamlı günlerinde, 14 Mart Tıp Bayramı’nda ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar diledik. Hastalarımıza şifa dağıtan sağlık çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.  Son 5 yılda Türkiye’den 9000 civarında doktorumuz ülkemizi terk etti Sadece son 5 yılda Türkiye’den 9000 civarında doktorumuz ülkemizi terk etti. Bunu ülkemizin geleceği bakımından çok ciddi bir tehlike olarak görüyorum. Sadece doktorların değil, yetişmiş insanlarımızın Türkiye’yi terk etmeleri gerçek bir sorundur.

Bugün hastanelerde yatan hastalara ve hasta yakınlarına ziyaretler gerçekleştirdik. Bu tür ziyaretler aslında bizi birbirimize daha çok bağlıyor. Hastaları ve yaşlıları ziyaret etmek aslında bizim en güzel adetlerimizden biridir. Bir görev yapılıyorsa, en başta insan sağlığı için, insan refahı ve huzuru ön planda tutularak yapılmalıdır. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını ilk ağızdan dinliyoruz. Belediye olarak tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Bu mübarek günlerde hastanelerde yatan tüm hastalarımıza acil şifalar, yakınlarına sabır ve kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com