Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Göcek seçim ofisi Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca’nın katılımıyla açıldı.

CHP’nin Göcek seçim ofisinin açılışına CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, Demokrat Parti İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Muğla eski milletvekillerinden Dr. Nurettin Demir, bazı Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer de katıldılar.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu konuşmasında; “Göcek bizim için çok önemli. Fethiye’nin aydınlık yüzü… Her zaman bizlerin yanında, biz de onların yanında olacağız. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin koordineli çalışmalarının sonuçlarını gördük. Seçimlere sayılı günler kala kavgadan uzak duracağız. Her geçen gün atılan iftiraların onlara mutlaka geri dönüşü olacak. Hep beraber yolumuza devam edeceğiz ve bunlara kulak asmayacağız. Yapmamız gereken tek şey, Fethiye Belediyesi’ni ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak. Seçimlerden Meclis olarak da çok güçlü çıkacağız” diye konuştu.

GÖCEK’E HİZMET VEREBİLMEK İÇİN ANKARA İLE MÜCADELE EDİYORUZ

CHP’nin Göcek seçim ofisinin açılışında konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “2019 yılında göreve gelmemizden sonra 2 yıldan fazla bir süre pandemi ile mücadele ettik. Dünyada ve Türkiye’de çok büyük bir ekonomik kriz yaşanıyor. Geçen sene ülkemizin tarihindeki en büyük deprem felaketini yaşadık. Ama tüm bu olumsuzluklara rağmen yılmadan, uyumlu olduğumuz kurumlarla çok büyük yatırımlar yaptık. Fethiye’nin çeşitli noktalarında halk evleri ve halk plajları açtık. Vatandaşlarımız bugün bile 1 TL’ye çay içebiliyorlar. Türkiye’deki pek çok köşe yazarı bunu yazıyor.

İnlice plajını da çok güzel işletiyorduk. Buradaki ortamdan herkes çok memnundu. Burayı maalesef bizim elimizden aldılar. İnlice’deki sivil toplum kuruluşlarına, derneklere de vermediler. Samanlı koyunda olduğu gibi, İnlice plajını da Turizm Otelcilik Okulu’na verdiler.

Her mahallemizi olduğu gibi Göcek’i de önemsiyoruz. Ölüdeniz ve Göcek dünya markası haline gelmiş 2 mahallemiz. Aslında ikisi de ilçe olmayı hak ediyorlar. Türkiye’nin neredeyse tüm bilinen insanlarının Göcek ile bir şekilde bağlantıları var. Dünyanın da çok önemli politikacıları, iş insanları ve bilinen simaları tatil için Göcek’e geliyorlar. Onları buradan güzel izlenimler ile uğurlamalıyız. Bu yönde belediye olarak gerekli özeni göstermek zorundayız.

Görev süremiz boyunca Göcek halkını yalnız bırakmamak için her Çarşamba günü buraya geldik. Bu zamana kadar Göcek’e 56 milyon TL’lik yatırım yaptık. Ama bu bile Göcek için yeterli değil. Biz burayı daha da güzelleştirmek zorundayız.

Fakat Göcek için planladığımız bazı çalışmalarımız bizden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı eksik kaldı. Örneğin, Göcek sahil düzenlemesini belediye olarak biz yapmak istedik. 4 yıl önce bu proje için 15 milyon TL bütçe ayırdık. Bugünün parasıyla 80 – 100 milyon eder. Sahil bandı için gerçekten çok güzel bir proje hazırladık. Fakat burayı MUÇEV’e devrettiler ve bize tahsisini yapmadılar. MUÇEV, ismi vakıf olsa da, aslında özel bir şirket. Göcek sahilini alabilmek için tam 4 yıldır mücadele veriyoruz. Hazırladığımız projeyi hayata geçirmek istiyoruz ama bürokratik engellere takılıyoruz. Göcek’in üst yolunda iptal edilen imar planı için Ankara’ya 5 defa gittim. İnşallah yeni dönemde bu sorunu çözeceğiz ve vatandaşlarımız rahat bir nefes alacaklar.” dedi.

GÖCEK’E KIZILDERE’DEN SU GELECEK

Alim Karaca konuşmasının devamında, “İkinci dönemimizde Göcek’te güzel hizmetlerimiz olacak. Göcek’in su problemini çözeceğiz. Yaz döneminde su sıkıntısı yaşanmaması, bol temiz içme suyu olması için MUSKİ ile birlikte bir proje hazırladık. Büyükşehir Belediyesi ile bu çalışmayı tamamlayacağız. Kızıldere’den Göcek’e pırıl pırıl, tertemiz su getireceğiz.

Kavşak düzenlemelerini Karayolları’ndan devraldık. İhalesi yapılıyor. Kısa süre içinde anayollardaki kavşak düzenlemelerini Göcek halkının hizmetine sunacağız. Göcek’teki ve Fethiye’nin ana yollarındaki aydınlatmalar dekoratif LED aydınlatmalar ile değiştirilecek.” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Karaca, konuşmasının sonunda; “2019 seçimlerinde Göcek’ten 1800 oy almıştık, o dönemki rakibimiz 800 oy almıştı. 2024 yerel seçimlerinde Göcek’ten 2000 oy bekliyoruz. Bu seçimde geçen seçimdekinden daha büyük bir fark atarak kazanacağız” şeklinde ifadeler kullandı.

OT YEMEKLERİ FESTİVALİNE KATILDI

Fethiye Belediye Başkanı ayrıca Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından bu yıl 6. defa düzenlenen Göcek Ot Yemekleri Festivali’ne katıldı. İlginin yoğun olduğu 6. Göcek Ot Festivali’nde yöresel otlar ve otlardan yapılan yemekler tanıtıldı. Geleneksel ot yemekleri ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu festivale katılanlara ot çorbası ile ayran ikram edildi.

Festivalde, yöresel kıyafet giyen vatandaşlar ve katılımcılar halk oyunları oynayarak unutulmaz bir gün geçirdiler. Festivalde, Türkiye Aşçılar Federasyonu üyelerinden oluşan jüri üyeleri ve vatandaşlar tarafından en lezzetli ot yemeği belirlendi.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Onur Ugan, “gelenekselleşen festival ile yerel kültürün yaşatılmaya çalışıldığını” söyledi. Festival çerçevesinde bölgedeki dağlarda yetişen otların ve doğal çayların tanıtıldığını anlatan Ugan; “Bugün, otlardan yapılan yemekleri misafirlerle buluşturuyoruz. Amacımız, atalarımızın yediği yemekleri gelecek nesillere aktarmak. Böylece sağlıklı gıdayı yaygınlaştırmak, köy yaşamını devam ettirmek ve çocuklarımızı hazır gıdalardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Bölgedeki turistlere de yerel gıda ve el ürünlerini sunmuş oluyoruz. Bu da bizim için büyük mutluluk veriyor. Festivale ilginin yoğun olması bizleri mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com