Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım sürerken, hazırlıklar da tüm hızıyla devam ediyor.

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenecek Yağlı Güreşler için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, müsabakaların yapılacağı Karaçulha Futbol Sahasını ziyaret ederek hazırlıkları yerinde inceledi. Alim Karaca incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada; “Tüm güreş severleri Pazar günü gerçekleştireceğimiz organizasyonumuza bekliyoruz” dedi.

Ege’nin sezon finali olacak olan Fethiye Belediyesi Yağlı Güreşleri 12 Kasım Pazar günü Karaçulha Futbol Sahası’nda saat 09:00’da başlayacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bu büyük etkinlik, Kırkpınar’ın Altın Kemerli Başpehlivanlarını Fethiye’de buluşturacak.

Güreşlere katılım sağlayacak başpehlivanlar ise; Milli Güreşçi ve Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, 2022 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Mustafa Taş, Cw Enerji Türkiye Yağlı Güreş Lig Şampiyonu Orhan Okulu, 2004-2007-2008-2016 yılları Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 2013-2017 yılları Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, 2009-2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, 2006 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Osman Aynur, Fethiye’mizin gururu Kırkpınar Başpehlivanı Ali Yanatma ve Alparslan Güçlü gibi birbirinden değerli pehlivanlarımızın kol bağlayacağı Ege’nin sezon finali, Fethiye Belediyesi Yağlı Güreşlerinde bir araya gelecek.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com