KARACA BOZYER’DE VATANDAŞLAR İLE BULUŞTU

Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, Bozyer Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Esenköy Mahallesinde, vatandaşlarla iftar sofrasında buluşan Başkan Karaca, Bozyer Mahallesinde muhtar, muhtar adayları ve vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi.

Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm yolları üretmeye devam ediyor. Çeşitli mahallelerde her akşam vatandaş ile sohbetler gerçekleştiren Karaca, bu kez de Bozyer Mahallesi sakinleri ile buluştu. Vatandaşların coşkulu karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaca,” Çok coşkulu bir şekilde bizi karşıladığınız için teşekkür ederiz. Bizi müthiş bir enerji ile karşıladınız. Muhtar arkadaşlarımıza muhtar adayları arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Biz göreve geldiğimiz zaman bütün muhtarlarımıza söylemiştik. Muhtarlarımızın siyasi görüşleri farklı olabilir. Hatta o mahallede bana oy çıkmamış da olabilir. Çünkü ben Fethiye’nin Belediye Başkanı olmaya aday olmuşum ve ben sizler sayesinde Fethiye Belediye Başkanı oldum. Fethiye’de yaşayan 200-250 bin nüfusun belediye başkanıyım. Ben babası, dedesi, atası Cumhuriyet Halk Partisinden gelen bir belediye başkanıyım.” diye konuştu.

Seçildiği dönemden bu yana partizanlık yapmadan, vatandaşın talepleri ve istekleri doğrultusunda çalışma yaptığını belirten Karaca, “ Çok coşkulu bir şekilde bizi karşıladığınız için teşekkür ederiz. Bizi müthiş bir enerji ile karşıladınız. Muhtar arkadaşlarımıza muhtar adayları arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Biz göreve geldiğimiz zaman bütün muhtarlarımıza söylemiştik. Muhtarlarımızın siyasi görüşleri farklı olabilir. Hatta o mahallede bana oy çıkmamış da olabilir. Çünkü ben Fethiye’nin Belediye Başkanı olmaya aday olmuşum ve ben sizler sayesinde Fethiye Belediye Başkanı oldum. Fethiye’de yaşayan 200-250 bin nüfusun belediye başkanıyım. Ben babası, dedesi, atası Cumhuriyet Halk Partisinden gelen bir belediye başkanıyım. Ama ben seçildikten sonra rozetimi çıkarıp kenara koyarım. Bende asla partizanlık olmaz. Biz hiçbir zaman insanların siyasi görüşüne bakaraktan siyaset ya da hizmet yapmayız. Bugüne kadar biz belediyemize gelen hiç kimsenin partisine bakmadık, hiçbir zaman da sorgulamadık. Farklı görüşlü birçok muhtar arkadaşımız var. Onların hiçbiri bana randevu ile gelmemiştir. Ben özel kaleme talip vermiştim. Benim gibi seçilmiş insanlardır. Mutlaka onlar ile görüşürüm. Biz bu gölgede hizmet yapabildiysek onlar bize aracı ve köprü oldular. Bu bölgede ben aday olduğum zaman Bozyer’e geldiğimizde ev toplantılarında neler yapıldığını sorduk. Önceki yönetim çivi çakmadı” dediler. “diye konuştu.

BOZYER’E 19 MİLYON 33 BİN TL’LİK YATIRIM YAPTIK

Karaca,” Bakın ben görevde değilken Büyükşehir’in Fahri koordinatörlüğünü yaparken muhtarımız şahittir su sorunu vardı. Ben fahri koordinatörlüğü yaparken muhtarımla görüşüp bu suyu bu yere vereceğiz demiştim. Bozyer vergi muafiyeti olan bir köy. Bozyer’e şu ana kadar 19 Milyon 33 Bin TL’lik yatırım yaptık. Bizler hizmetkarız. Bu hizmet de benim için de yeterli değil. 17 bin tahsil etmişiz 19 Milyon 33 bin TL’lik yatırım yapmışız. Yani merkezden aldığımız vergiyi buraya aktarmışız. Esenköy de bir arkadaşımızla otururken dönemin Muhtarı Mesut Çavdar abimiz, Çalıca’dan buraya gelen yolun sathi kaplaması yapılmasını talep ediyor. Çünkü bu yol patates tarlası gibiydi. Ben dedim ki ilk etapta Esenköye kadar sıcak asfalt yapalım sonra Bozyer’e kadar sıcak asfalt yapalım. Dediğimizi de yaptık. Büyükşehir belediyesi başkanımız Osman Gürünle görüştük. Söz verdim ve sözümün arkasında durdum. Ve buradaki sıcak asfaltı Çalıca’dan Esenköy’e getirdim. Ve ben o zaman fahri koordinatördüm. 2019 belediye başkanı olmazdan önce, yine Esen köyde düğün salonunda toplantı yapıyoruz. Bu yolu Bozyer’e kadar götüreceğiz. Ve söz verdiğim gibi gelir gelmez ilk işim buraya sıcak asfalt yapmak oldu. Şimdi muhtar adayımız park istiyoruz dedi. İmar planı bittikten sonra park alanlarını elimize alalım. Nerede park alanı varsa çocuklarımız için Bozyeri’mize çocuklarımıza park yapma sözünü veriyoruz. İşte Bozyer’e bir sosyal tesis tamamladık.  Çevre düzenlemeleri yapıldı. Daha da büyük yatırımlar yapacağız. Bizler zor şartlar altında belediye başkanlığı yapıyoruz.  2 yıl pandemi ile geçti. Her yer kapalıydı. 6 ay depremle geçti.  2.5 yıl içerisinde büyükşehirimizin verdiği destek ile birlikte 4 Milyar 600 Milyonun üzerinde altyapı ve üstyapı yatırımları yaptık. Bunlar Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarındandır. Ve ben 2.5 yıl çalışabildim. Bizler herkesle uyumluyuz. Büyükşehir belediyemiz ve devletimizin kurumlarıyla da uyumluyuz.” şeklinde konuştu.

BENİMLE GÖNÜL BAĞI KURAN İNSANLARI FİŞLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı olarak vatandaşlara her daim sevgi ve saygıyla geldiğini, başkanlık yaptığı 5 yıllık süreç boyunca da hiçbir zaman ayrımcılık yapmadan tüm vatandaşlarını Cumhuriyet çatısı altında birleştirdiğini belirten Alim Karaca,” Oy verdin, vermedin diye yarın senin evini yıkarız diye bir durum yok. İnsanlar Alim Karaca’nın afişlerini posterlerini evlerine asanların fotoğraflarını çekiyorlar. Benimle gönül bağı kuran insanları fişlemeye çalışıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar 31 Mart’ta görüşeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar hepsi nafile. Bana yörük evladı, köy çocuğu derler. Ve ben bugüne kadar 1 TL’lik yolsuzluğa karışmayan bir başkanım. 52 yıllık ömrüm boyunca; etrafımızı abluka gibi saran müfettişe rağmen tertemiz Babadağ gibi ayaktayız. Biz buralarda bel altı dedikodu yapmıyoruz. Geçenlerde adayın birisi geliyor, benim hakkımda ileri geri konuşuyor. Biz konuşmayacağız. Onlar intikam duyguları ile geliyor ama biz herkese sevgi ile geliyoruz. Bu geçen 5 yılda ben bunu ispatladım. Hiçbir zaman kimseyi ayrıştırmadım.2019 seçimlerinde ben tam 16 bin farklı partiye oy vermiş dostlarımın oylarını aldım. Şu an 20 ile 22 bin arası diğer partilere gönül vermiş dostlarımız bize oy verecek. Biz ortak değerlerde buluştuğumuz müddetçe, Cumhuriyetimize bağlı kurucu değerlerimize bağlı olduğumuz sürece, bizim çatımız altında hiç kimse açıkta kalmayacak. Hep beraber olacağız. Biz herkesin yanındayız. Ben birçok yerlerde halk evleri, belediye çay yerleri açtım. Benim emekli vatandaşımın keyif yapacak ekonomisi kalmadı artık. İhalelere girdim. Ve 3 plajı, koyu aldım. Sizlerin hizmetinize ücretsiz bir şekilde sundum. Sizin güler yüzlerini görmek benim en büyük mutluluğum. Zorda nerde bir insan varsa biz onlara yardım eli uzattık. Asrın felaketi deprem zamanında bütün Fethiye bize millet olmanın ne olduğunu da  gösterdi. Benim yanımdaki hiçbir arkadaşım karalama kampanyası yapmaz. Ben hiçbir zaman çirkin siyaset yapmam. Ben Babadağ gibi tüm haksızlıkların karşısında dimdik dururum. Benimle bir hesap görmek isteyen buyursunlar karşıma. Dublör kullanmadan karşıma geçsinler. Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. “ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN PARSELLER SATILMIŞ”

Başkan Karaca,” Belediyemizin belediye hizmet binası yapılabilecek arsası yok. Özer Olgun döneminde kalan bütün parseller satılmış. Belediye iş hanı satılmış. Bakın çocuklarımıza, etüt merkezi yapacağız, dershane yapacağız. 50 Milyon TL’ye yakın arsayı satın almak zorunda kaldık. Çok zeki çocuklarımız var. Onların daha iyi bir eğitim görmesi için atanamayan öğretmenlerimizi alacağım. Ve onları üniversiteye hazırlatıp, kazandıracağız. Bugüne kadar 500 üzerinde çocuk okutuyoruz. Bunu bine çıkaracağız. Ve o çocuklarımızın devlet üniversitelerindeki burslarını da biz karşılayacağız. Bakın otopark yapmak istiyoruz. Yerimiz yok. Bu yerler satılmasaydı Fethiyemize birçok kalıcı yatırım yapılabilirdi.  Salı Pazarındaki giyimin altına çok katlı otopark yapıyoruz. Giriş katı yine giyim olacak. 4 katı da otopark olacak. Merkeze de elektrikli araçlarla ring vereceğiz. Kimsesiz çocuklar yararına rehabilitasyon merkezi yapmak istedik. 20 milyon hibe bulduk. Orman bakanlığından tahsis istedik tabii her şey 5 katına çıktığı için artık 20 milyon değil de 100 milyon oldu. Ve ben orayı yapıp Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığına devredecektim. Ama izin vermediler. Şimdi Fethiye Belediyesinin yeri olsaydı ben orayı yapacaktım ve yine de Aile Sosyal Bakanlığımıza teslim edecektim. Biz kimseyle kavgalı değiliz. Haluk Levent’le birlikte yeni projeler çalışacağız. İmamoğluna gittik Mercedes otobüs aldık. Mansur başkanımıza gittik pandemi döneminde gıda paketi aldık. Yani kimin kapısına gitsek boş dönmedik. Şimdi Ahmet Nazif Zorlu’ya gittik ona da bir okul yaptıracağız. Biz sadece belediyenin imkanları ile değil de sizin yardımlarınızla da her şeyi başardık.  Umuyorum hep beraber devam ederiz. Size gelecek aday arkadaşlarına lütfen sorular sorun. İmar sorununu, içme suyu sorununu nasıl çözecekler sorun. Ama size cevap veremezler. Çünkü yapamazlar. Eşen’in arıtmasını biz yaptırdık. Karadere’nin paket arıtmasını da Büyükşehire biz yaptırdık. Buyrun iktidar partisinden belediyeler. Dalaman, Köyceğiz, Ortaca öyle. İyi partinin adayı gelecek şimdi size nereden hizmet alacak. 2014 yılında Behçet Saatcı, televizyonun karşısına çıktı ne dedi, Biz çöp toplayacağız, ot toplayacağız. Dedi. Yapamaz. Sadece asfalt döker. Temel sorunları çözemezler. Otogarı taşıyacağız. Biz bunu tek başımıza nasıl karşılayacağız. Büyükşehir olmadan olmaz. Gerçekleri konuşalım. Ben yapamayacağım hiçbir şeyin sözüne veremem. Ben mesela hastane yapamam, havalimanı yapamam, aylık 5 bin TL veremem, devlet verememiş arkadaşlar belediye nasıl versin. Hayal satıyorlar, Gerçekleri konuşalım. Ben size yapamayacağım bir şeyin sözünü vermem.  Ben verdiğim her sözü yerine getiririm.”şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com