Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde yerli turistin en fazla tercih ettiği turizm merkezi Fethiye’de çadır kentlerde de yoğunluk yaşandı.

Çadır kurulmasına izin verilen alanlarda yüzde yüz doluluk yaşanırken, yer bulamayan tatilciler ormanları mesken tuttu. Su ve tuvalet hizmeti olmamasına rağmen vatandaşlar çadırlarını orman alanlarına gelişigüzel kurarak tatillerini değerlendirdi.

Fethiye ve bölgesinde ücretli çadır kent sayısı az olmasına rağmen, bu alanlarda verilen temizlik ve su gibi hizmetler nedeniyle doluluk yüzde yüz yakalandı. Bayram tatilini değerlendirmek için Fethiye’ye rezervasyonsuz gelen vatandaşlar ise ya sahilde, ya da ormanlık alanlarda araç içinde gecelemeyi tercih etti.

Çadırını Kapan Geldi

Fethiye’de  günübirlikçiler ile birlikte nüfusu 1 Milyonu geçen Fethiye’de  tatil yapmak isteyen vatandaşlar yer bulamayınca ormanlık alanları doldurdu. Çadır kamp alanı olmamasına rağmen çadırcıların akınına uğrayan koy ve ormanlık alanlardaki  çamların altında yer kalmadı.

Ormanda Araç Kuyruğu

Fethiye’de özellikle ormanlık arazilerde  yol boyunca yolun sağ tarafı tamamen araçlarla doldu. Araç içinde yatmak yerine küçük bir çadır alan vatandaşlar, Koylar Bölgesindeki  çağ ağaçlarının altında tatillerini geçiriyor. Koyda tatillerini yapan çadırcımlar için çöp bırakılacak olan olmasına rağmen çöplerin gelişigüzel çevreye atılması dikkat çekti.

Antakya’dan tatil için Fethiye’ye  gelen Murat Kocaer, otel ve apartlarda yer bulamayınca çadır alarak tatilini geçirdiğini belirterek, “Bayram tatili güzel geçti. Buralarda ferah bir yer bulduk. Bayram dolayısıyla çok fazla yoğunluk var. Trafik yoğunluğu oluyor. Baya bir oluyor. Buraya gelirken Seydikemer üzerinden geldim. Orası da baya bir yoğundu. O derece trafik yoğunluğu vardı. Trafik sıkıntı” dedi.

“Aşırı Yoğunluk Var”

Kamp alanının güzel olduğunu, fakat aşırı yoğunluk olduğunu belirten Müjgan Sertel ise, “Katrancı ve Koca Çalış bölgelerinde  kamp alanı var. Orası ful dolu. Burası da yüzde 80’lerde doluluk var. Tatil güzel geçiyor ama trafik yoğun. 10 kilometrelik Fethiye-Ölüdeniz arasının 1 buçuk saatte geçtik” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com