Fethiye’de üreten kadınların desteklenmesi amacıyla Fethiye Belediyesi işbirliği ile yürütülecek çalışmalar için kurulan S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi, Fethiye Beşkaza Meydanı’nda olduğu gibi Göcek Behzat Akdolun sahil bandında da standlar kurdu.

Fethiye sınırları içerisinde yaşayan kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlenmesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi, üretici kadınlara satış ve pazarlama olanaklarının sağlanması, kadınların kendi yaşamlarını, çevrelerini ve toplumlarını olumlu yönde değiştirmeleri için desteklemek ve güçlendirmek amacıyla kurulan S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi, Göcek Sahil Bandı’nda da kadınların kendi evlerinde ürettikleri ürünlerin satışlarını gerçekleştireceği standları açtı. 14-15 Temmuz tarihlerinde Göcek Behzat Akdolun sahil bandında açık olacak standlarda, tamamen el emeği üretimi, gıda dışı ürünler satılacak.

S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi Kurucusu Çiğdem Karaca, sabah saatlerinden itibaren üreticilerle birlikte Göcek’teydi. Üretici kadınlar ise, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Başkan Karaca ve eşi Çiğdem Karaca’ya teşekkür ettiler.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com