Fethiye’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 97. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu.

9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle ertelenen Kabotaj Bayramı etkinlikleri coşkuyla kutlandı. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında geleneksel hale getirilen etkinlikler Fethiye Kordon boyu Evin Kafe önünde yapıldı. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri Fethiye Belediye Bandosu Yürüyüş ve Gösterisi ile başladı. Folklor ve su sporları gösterileri ile devam eden program, kürek, 50 -100 metre yüzme, piyade tekne, halat çekme ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yapıldı. Programa; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Erdal Kıreker, FTSO Başkanı Osman Çıralı, Liman Başkanı Abdurrahman Kara, İMEAK DTO Başkanı İlkay Tugay ile siyasi parti ilçe başkanları katıldı.

Kabotaj Bayramı etkinliğinde, yarışmalar 4 kategoride yapılmadı. Kabotaj Bayramı etkinliklerinde yağlı direkten bayrak kapma yarışı bu yılda heyecanla izlendi. Yaklaşık 15 dakika boyunca çekişen yarışmacılardan Ahmet Çatal Türk Bayrağını son anda yağlı direk ucundan koparıp alınca kupanın sahibi oldu.

Yarışmalarda dereceye giren denizcilere ödüllerini protokol üyeleri takdim etti.

Deniz etkinliklerinde dereceye giren yarışmacıların isimleri şöyle:

Kafada Kovayla Kürek Yarışı; Efe Mert Dayıoğlu

16 yaş altı 50 metre serbest yüzme yarışmasında; Ali Yiğit Özpekinser

16 yaş üstü 100 metre serbest yüzmede; Berkant Tahancı

Piyade tekne yarışmasında; “Mertcan” isimli tekne birinci oldu.

Yağlı direkten bayrak alma yarışmasını ise geçen yıl olduğu gibi yine Ahmet Çatal kazandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com