Fethiye’de Hayvan Barınağı’na getirilen “CESİ” adlı köpek, Jandarma’nın yoğun çalışması sonucu deprem bölgesi  Hatay’daki sahibine ulaşılarak teslim edildi.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından sokakta kalan ve daha sonra Fethiye’de Belediye Hayvan Barınağı’na getirilen haski cinsi “CESİ” adlı köpek, Jandarma’nın titiz aramaları  sonucu Hatay’daki sahibine ulaşılarak  teslim edildi.

Hatay deprem bölgesinde tespit edilemeyen köpekler  Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesiyle batı illerinde bulunan hayvan barınaklarına gönderilerek koruma altına alınmıştı.

Muğla ve ilçelerine gelen, sahibi belli olmayan hayvanların barınaklarda bakım ve rehabiliteleri sağlanırken, bir yandan da sahipleri bulunmaya çalışıldı.

Fethiye Belediye Hayvan Barınağı’nda bulunan haski cinsi köpeğin üzerindeki çipten yola çıkılarak isminin “CESİ” olduğu 2 yavrusu bulunduğu ve sahibinin Hatay ili Samandağ ilçesinde ikamet eden ve depremde evi zarar gören Mert Pala olduğu tespit edildi. Muğla İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ) personelleri tarafından Jandarma’daki HAYDİ personelleriyle bağlantıya geçilerek Mert Pala isimli vatandaşla iletişim sağlandı.

Muğla HAYDİ Personeli tarafından Hatay’a götürülen CESİ, deprem felaketinin üzerinden haftalar sonra hem sahibine hem de yavrularına kavuşturuldu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com