15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımlayan İYİ Parti Fethiye  İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet iradesine zincir vurulmaya kalkışılmıştır. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ıyla bu aziz milletin sayesinde, gözü dönmüş hainler istedikleri emellerine ulaşamamıştır” dedi.

3 yıl demokrasiye ve millet iradesine zincir vurulmaya çalışıldığını ifade eden Çoban, “Bundan beş  yıl önce 15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet iradesine zincir vurulmaya kalkışılmıştır. Gözü dönmüş hainler Türkiye Büyük Millet Meclisimizi yıkmaya, gençlerimizi ve geleceğimizi esarete sürüklemeye çalışanlara karşı milletimiz kahramanca mücadele etmiş ve ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır. Aziz milletimiz, ülkemizi fitne ve fesada sürükleyenlere, nifak hareketlerine sebep olanlara karşı birlik ve beraberliğinden asla taviz vermeyeceğini bir kez daha ispat etmiştir” diye konuştu.

İYİ Partili Çoban açıklamasının devamında  şöyle devam etti: “FETÖ, Suret-i haktan görünerek yıllarca insanımızın imkân ve değerlerini istismar ederek en sonunda vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kastetti. Tarih boyunca nice ihanetleri feraset, cesaret ve fedakârlık ile aşan aziz milletimiz, Allah’ın yardımıyla bu işgal girişimine de geçit vermedi. 15 Temmuz’da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için dinimizi, dilimizi, ırkımızı, yaradılıştan gelen zenginliklerimizi istismar etmek isteyenlere karşı uyanık olmamız gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu vesileyle, hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralarını bir istiklal madalyası gibi şerefle taşıyan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin.”

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com