İYİ Partili Çoban “Asla Müsaade Etmeyiz”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet, idareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 98 yılda nakış nakış örülerek giydirilen Cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 98’inci kuruluş yıl dönümü kapsamında İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban yazılı bason açıklaması yayımladı.

Çoban açıklamasında, “Cumhuriyet, İstiklal Marşı’nda, ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım’ diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk devletidir. Cumhuriyet, idareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 98 yılda nakış nakış örülerek giydirilen Cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu ve bu gerçeğin ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız. İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı, minnet ve rahmetle yad ediyorum. 29 Ekim 1923 günü, dünyayı şaşırtan heyecanı paylaşıyor ve tekrarlıyorum: Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerinde bulundu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com