İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Türkiye’de 81 il teşkilatı ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinliği düzenledi.

İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’da Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ile birlikte Çalış Plajı’nda çevre temizliği yaparak, farkındalık oluşturdu.İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban yaptığı açıklama da ‘ Doğa olmazsa olmaz. Çünkü doğa bizim her şeyimiz’ ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde temizlik kampanyası etkinliği düzenledi. Fethiye’nin Çalış Plajı’ndaki etkinliğe İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. Çalış Plajı’nda yerli ve yabancı turistler sere serpe güneşlenirken, İYİ Parti İlçe Teşkilatı üyeleri ellerinde çöp torbalarıyla plajı baştan başa gezip çöp topladı. Plajdaki bira şişesinden naylon poşetlere, su şişelerinden pek çok değişik atıklara kadar temizlenirken, sere serpe güneşlenen turistlerde bu anı ilgiyle izlediler. Turistler plajın kirliliğine dikkat çekip, “Bu şekilde yapılan farkındalıklar mutlaka yararlı olacaktır” ifadelerini kullandılar.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban yaptığı açıklamada; “Doğa olmazsa olmaz. Çünkü doğa bizim her şeyimiz” dedi. Çoban, “Bildiğiniz üzere bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Dünya Çevre Günü münasebetiyle İyi Parti Fethiye İlçe başkanlığı olarak partilerimizle Çalış Plajı’nda birtakım sosyal farkındalık, sosyal sorumluluk projesi yaptık. Aynı zamanda İyi Parti’nin 81 vilayetinde eş zamanlı faaliyete geçti. Bugün hem çalışanları hem esnafları da ziyaret edelim dedik. İnsanların sokağa çöp atmamaları konusunda belki bu hamleyle beraber birazcık vicdan duymalarını istedik. Çünkü doğa bizim her şeyimiz. Doğa olmazsa olmaz. Malumunuz plaj olmasına rağmen birçok çöp var. Bunu yaparken hem STK’ları bir anlamda İyi Parti olarak bu sorunun üstüne gitmeye çalışıyoruz. Belediye çalışanlarımızın işinin yükünün hafiflemesi için uğraşıyoruz. Daha tam anlamıyla sezon başlamamasına rağmen gördüğümüz manzara içler acısı. 10 dakikada neredeyse 10’a yakın çuval doldu. İnşallah insanlarımızı birazcık daha duyarlı hale getirerek çevre konusunda hassasiyeti İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı olarak en üst düzeye çekmek için uğraşıyoruz, mücadele ediyoruz” diye konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com