İYİ Parti Kurucu Üyesi ve Genel İdare Kurulu Üyesi Muğlalı Avukat Sevin Çağlayan, partisinin Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Fethiye ziyaretinde AK Parti hükümetinin ekonomi, sağlık ve eğitim öğretimde sınıfta kaldığını söyleyen Çağlayan, vatandaşlarımız ülke genelinde İYİ Partiye büyük bir teveccüh var. Zaten İYİ Partinin yükselişi son zamanlarda yapılan tüm anketlerin sonuçlarında da kendini gösteriyor” dedi.

“ÇALIŞMAYAN İKİ MEKANİZMA VAR”

İYİ Parti Kurucu Üyesi ve Genel İdare Kurulu Üyesi Avukat Sevin Çağlayan, beraberinde bazı il yöneticileri ile birlikte İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı  Ali Fatih Çoban’ı ziyaret etti. Çağlayan Fethiye ziyaretinde ilk olarak ilçe başkanı Fatih Çoban ile birlikte geçtiğimiz günlerde kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Seydikemer eski Belediye Başkanlarından ve İYİ Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyeliği görevini yürütmekte olan Hasan Şimşek’in ailesine taziye ziyaretinde bulundular. Taziye ziyaretinin ardından İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatında partililer ile bir araya gelen Genel İdare Kurulu Üyesi Avukat Sevin Çağlayan’a hoş geldiniz diyen ilçe başkanı Ali Fatih Çoban, bıkmadan yılmadan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletinin bekası için halkın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye genelinde İYİ Partinin vatandaşla iç içe olduğunu söyleyen Fatih Çoban, “İYİ Parti siyasi magazinden uzak, vatandaşın ciddi anlamda sıkıntıları ile ilgileniyor. İYİ Parti şuan her yerde, sokak sokak, cadde cadde, ev dolaşarak vatandaşla beraber olan tek siyasi partidir. Toplumumuzla beraber olduğumuz için onların tüm dertlerini ve sıkıntılarını biliyoruz. Onların sorunlarını giderebilmek için sesleri olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de 18 yıldır geldiğimiz sonuç itibari ile çalışmayan mekanizma var. Ama en önemli iki tane mekanizması demokrasi ve hukuk mekanizmasıdır. Bu iki mekanizmada ne yazık ki bizim ülkemizde çalışmıyor. Bu mekanizmaların çalışmaması şuanda içinde bulunduğumuz ekonomik girdabın sonucunu gösteriyor” diye konuştu.

“ALTI AY SONRA VATANDAŞIN ÖNÜNE SANDIK KOYDULAR”

Türkiye’de özellikle son zamanlarda erken seçim tartışmalarının arttığını ifade eden Çoban, “Bu seçim ister 2021’de, ister 2022’de, isterse de 2023’te olsun. Ne zaman olursa olsun vatandaş sandığa gittiğinde mevcut iktidara gereken cevabı verecektir. Bugün Türkiye’de açlık sınırın 2 Bin 800 TL olduğunu şartlarda, mevcut iktidardakiler asgari ücreti 2 Bin 300 TL olarak belirleyip vatandaşa yaşama hakkı vermiyorlar. Geldiğimiz noktada çok ciddi problemlerimiz var. Bu problemlerin çözüm çözümü de İYİ Parti iktidarı ile başlayacaktır. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan partimizden korktukları için hemen altı ay sonra vatandaşın önüne sandık koydular. 2018 yılında gerçekleşen seçimlerde halkımızdan partimiz çok güzel bir destek aldı. 2019 yılında gerçekleşen seçimlerde de Millet İttifakının içerisinde kendi oyumuzu arttırarak, seçimlerden başarıyla çıktık. Partimizin oturmuş tabanı ile her geçen gün halkımız tarafından partimize ilgi ve alaka artıyor. Gün geçtikçe kitleler halinde büyüyoruz. Bizler İYİ Parti olarak memleketimizi her köşesinde bir ay sonra seçim varmış gibi çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Allah her zaman çalışanın yanındadır. Durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“OY ORANINI YÜKSELTEN TEK SİYASİ PARTİ”

Çoban’ın açıklamalarının ardından ülke gündemine dair düşüncelerini aktaran İYİ Parti Kurucu Üyesi ve  Genel İdare Kurulu Üyesi  Avukat Sevin Çağlayan ise iktidarın her kulvarda başarısız olduğunu ifade etti.  İYİ Partinin oy oranını her geçen gün yükselten tek parti olduğunu iddia eden Çağlayan, “İYİ Parti olarak ülkemizin her köşesine giderek, vatandaşlarımıza ulaşıp, onlarla hasbıhal edip, sorunlarını ve taleplerini dinliyoruz. Partimizde Genel İdare Kurulu Üyesi olmam itibari ile genel başkanımız Meral Akşener’in birçok farklı noktalardaki ziyaretlerine bende eşlik ettim. O ziyaretlerde gördüğüm kadarı ile İYİ Partiye halkımız inanılmaz bir teveccüh gösteriyor. Ülkemizdeki her türlü kötü gidişata dur diyebilecek partinin İYİ Parti olduğuna inanıyorlar. Bu düşüncelerinde de çok haklılar. Zaten ülke genelinde yapılan tüm anketlerdeki sonuçları bu doğrultuda görebiliyoruz. Yani anketlerin sonucuna göre tek oy oranını yükselten siyasi parti İYİ Parti olarak görünmektedir” dedi.

“HÜKÜMET EKONOMİDE SINIFTA KALDI”

Türkiye’nin özellikle ekonomik açıdan gün geçtikçe kötüye gittiğini savunan Çağlayan, ” Ülkemizde halkımızın geliri gerçekten açlık sınırının altına düştü. Ekonomi, sağlık, hukuk ve eğitim gibi birçok konuda mevcut iktidar başarısızlıktan başarısızlığa gidiyor. Bizler bu kötü gidişatı halkımızla iç içe olduğumuz için çok iyi görebiliyoruz. Halkımızın şuan en önemli konu olarak düşündüğü şey, karınlarını doyurabilmek ve sağlıklı olarak yaşayabilmek. Bizler işimizi gücümüzü bırakarak, halkımızın kanayan bu yarasına merhem olabilmek için halkımızla birlikte omuz omuza mücadele ediyoruz. Halkımızın bizden beklentisi yüksek, bizlerde bu beklentiye cevap verebilmek için İYİ Parti olarak devletimizi ve milletimizi yönetmeye talibiz. Türkiye’de bir şeylerin iyi gitmediği, son zamanlarda sıkça gündeme getirilen erken seçim açıklamalarından ortada. Hükümet yetkililerinin açıkladığı ekonomi ile halkın ekonomisi birbirini tutmuyor.Yani hükümet ilk başarısızlığını ekonomiden aldı. Ülkemizde açlık yok diyorlar. Demek ki ülkede açlık var ki Milliyetçi Hareket Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir Hadis’i Şerifi örnek göstererek “Komşusu Açken, Tok Yatan Bizden Değildir” diye açıklamada bulunarak askıda ekmek kampanyası başlatıyor Eğer dediğim gibi hükümetin başındakiler ekonomik krizi görmüyorlarsa ortaklarından konunun ciddiyetini öğrenebilirler. Ülkeyi ancak saraylardan inerek yönetebilirler. Çünkü saraydan inip halkın içine karışmazlar ise olacakların önüne geçemezler” diye konuştu.

“SAĞLIK BAKANLIĞINCA AÇIKLANAN VAKA SAYILARI İNANDIRICI GELMİYOR”

Sağlık sektöründe Mart ayından bu yana açıklanan korona virüs vakalarının hiç bir zaman güvenilir bir şekilde açıklama olmadığını da ifade eden İYİ Parti Kurucu Üyesi ve  Genel İdare Kurulu Üyesi  Avukat Sevin Çağlayan, “Milletvekili arkadaşlarımızdan birisinin çıkarak açıklanan vaka sayıları ile normal şartlardaki vaka sayılarının birbiri ile uyuşmadığını açıklaması üzerine Dalaman Hava Limanından 40 tane uçak kalktı. Bu uçakların kalkması da ekonomiye kayba soktu. Sağlık sektörü de devlet yönetimini üçayaklarından bir tanesidir. Bu üçayaklardan bir tanesinin kırılması dengeleri yerinden eder. Nitekim sağlık sektörü de inandırıcılığını kaybetti” dedi.

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DOKUZ AYDIR NE YAPTI?”

İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı ziyaretindeki ülke gündemine yönelik değerlendirmesinde Milli Eğitim Bakanlığını da eleştiren Çağlayan, “Ülkemizde Covid 19 vakasının ilk tespit edildiği tarih 11 Mart olarak açıklandı. Vakanın ilk tespit edildiği bu tarihin ardından Dokuz ay geçti. Milli Eğitim camiası bu süreçte tam bir fiyasko çıktı. Fazla uzaklara gitmeye gerek yok. Hemen kardeş ilçemiz Seydikemer ilçesinde çocuklarımız internet erişimine ulaşabilmek için, evlerinden kilometrelerce uzak tepelik noktalara çıkıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığının bu salgın sürecinde çocuklara tabletler ve bilgisayarlar tedarik etmesi gerekirken, bizim ülkemizdeki çocukların uzaktan eğitim görebilmesi için yeterli alt yapı yok. Aradan o kadar uzun zaman geçmiş ki eğitim ve öğretimin oluşması için hiç bir çalışma yapılmamış. Pandemi süreci öncesinde ülkemizde özel okullarda eğitim gören çocuklar ve Milli Eğitime bağlı okullarda eğitim gören çocukların arasında zaten bir eşitsizlik vardı. Şimdi ise özel okul öğrencileri online internet üzerinden eğitim görüyor. Milli Eğitimin okullarında eğitim gören çocuklarımız ise EBA üzerinden eğitim görmeye çalışıyorlar. Sayın Milli Eğitim Bakanı ekran karşısına çıkarak “Türkiye’de EBA’ya yoğun bir katılım olmaya çalışılınca sistem çöktü. Bu da gurur verici bir çalışmadır” diyor. bu açıklamaya sadece gülünür. Milli Eğitim camiası da ülkemizdeki ilerleyişin işledi saç ayaklarından bir tanesidir. Bu saç ayağında da sıkıntı olduğu için dengeler burada da bozuktur. Yani kısaca bir devletin saç ayağını oluşturan üç unsur, Ekonomi, sağlık ve eğitim ve öğretimde ciddi sıkıntılar var ise, bu ülke zaten iyiye gitmiyor demektir” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com