Tüm ülkemizde Ege’den Akdeniz’e 2 gündür devam eden orman yangınlarının bölgemizde de meydana gelmemesi için Fethiye Kaymakamlığının aldığı tedbirlerle polis ve jandarma da seferber oldu. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Fethiye genelinde  yerleşim yerlerine yakın olan alanlarda ve ormanlık arazilere yakın olan yerlerde gece boyu uygulamada bulunup kontroller gerçekleştirdi. Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan da bu kontrollere bizzat katıldı.

Ülkemizin  birçok noktasında orman yangınları meydana gelmesi nedeniyle Fethiye’de de Kaymakam Eyüp Fırat tarafından kırmızı alarm verildi.  Fethiye’de  herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için Kaymakam Fırat, jandarmanın ve emniyetin bütün personeli, vefa destek grupları, 352 paraşüt pilotu, 42 mahalle muhtarı,  her mahalleden 7-8 kişilik genç gurubu, milli eğitimden kamuya kadar araçlı tüm devlet memurlarına talimat vererek 2 gün boyunca ormanlık alanlarda şüpheli kişilerin takibe alınmasını istedi. Olası duman ve ateşin anında 112’ye bildirilmesi de istenirken, Fethiye’de gece boyunca mahalle muhtarlarından, gönüllü vatandaşlara kadar hemen herkes sabaha kadar uyumadan çevresindeki ormanların bekçiliğini yaptı.

Talimatın ardından Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis  ekipleri de, ilçenin farklı noktalarında gece boyunca teyakkuzda bulunup, GBT sorgulaması yapıp, araçlarda arama yapıldı ve herhangi olumsuz duruma karşı vatandaşlar uyarıldı.

Sabahın ilk saatlerine kadar yapılan uygulamaları Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan da yerinde incelemelerde bulundu.

Uygulamaların devam edileceği öğrenilirken, vatandaşlardan da şüpheli görülen kişi veya kişilerin mutlaka 155 Polis İmdat Hattını arayarak bildirmelerini istediler. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com