İKİ SEVGİLİ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDILAR

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde 24 Nisan 2022 ‘de dere yatağında ölü bulunan 24 yaşındaki Diyarbakır’lı Kerim Bozan’ın öldürdükleri iddiası ile yakalanıp tutuklanan İngiliz Uyruklu Elizabeth Rose Oleary ile sevgilisi Iraklı Hayder Mahdı Karaeem Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında yine birbirlerini suçlarken her iki tutuklu sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldılar.

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Boğalar Mahallesinde geçtiğimiz yıl 24 Nisan’da meydana gelen olayda Atlıdere mevkii yol ayrımındaki dere yatağında bir kişiyi hareketsiz şekilde yatarken görenler 112 Acil çağrı merkezine ihbarda bulunmuştu. Olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri gelirken ip ile boğularak öldürülen kişinin Marmaris’te bir barda çalıştığı öğrenilen Diyarbakır’lı 24 yaşındaki Kerim Bozan olduğu belirlenmişti. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Seydikemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Fethiye Jandarma Suç Araştırma Timi, cinayeti güvenlik kameraları kayıtlarını inceleyerek Kerim Bozan’ı İngiliz Uyruklu 37 yaşındaki Elizabeth Rose Oleary ile Iraklı 31 yaşındaki Hayder Mahdı Karaeem’in öldürdüğü iddiasıyla Fethiye’de bir eve düzenledikleri operasyonla yakalamıştı. Cinayet iddiasıyla tutuklanan Elizabeth Rose Oleary  ile Hayder Mahdı Karaeem’in Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki son duruşmada mütalaa okunduktan sonra iki tutuklu sanığın son sözleri alınıp karar verildi.

Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya öldürülen Kerim Bozan’ın kardeşleri Mustafa Bozan  Hüseyin Bozan ve Bayram Bozan ile Avukat Ali Fatih Çavdır, tutuklu sanıklar Elizabeth Rose Oleary  ile Hayder Mahdı Karaeem ve Avukatları Cem Siper ile Çiğdem Çınar Şengül katıldılar. İlk duruşmada yaşanan arbede nedeniyle geniş güvenlik önlemi alınırken iddia makamının mütalaasının  ellerine ulaştığını ve okuduklarını belirten tutuklu sanıklar yine suçu birbirlerinin üzerine attılar.Duruşmada öldürülen Kerim Bozan’ın kardeşleri Bayram Bozan, Hüseyin Bozan ve Mustafa Bozan her iki sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediler.

PİŞMANLIK DUYUYORUM

Tutuklu sanık Irak Uyruklu Hayder Mahdı Karaeem mütalaayı okuduğunu belirterek “Öldürülen Kerim’in ailesinden özür diliyorum. Kendimi suçlu hissediyorum. Pişmanlık duyuyorum. İlk ifademde kendimi tercüman nedeniyle tam ifade edememiştim. Cinayeti işlememin sebebi sanık Elizabeth’in baskısıyla gerçekleşmiştir. Benim öldürülen Kerim’le bir husumetim yoktu. Takdir mahkemenizindir.” diye konuştu.

AĞLAYARAK ANLATTI

Tutuklu sanık İngiliz Uyruklu Elizabeth Rose Oleary, “Kerim’i öldürmek için azmettirmeye hiç niyetim olmadı. Bundan kazancım da olmadı. Ufak sorunlar yaşamıştık ama öldürecek kadar bir olay yaşamadık. Ben tutukluluğumda zaten cezalandırıldım. Ailemi, hayatımı, ilişkimi kaybettim. İşlemediğim bu suçu itiraf etmek ve kabul etmek istemiyorum. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.”şeklinde konuştu.

SON SÖZLERİ SORULDU

Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sabahattin Akcal her iki tutuklu sanığa duruşmada karar vereceklerini tüm delillerin toplandığını hatırlatıp son sözlerini aldı.

Tutuklu sanık Irak Uyruklu Hayder Mahdı Karaeem son sözünde ,”Kendimde suçluluk hissediyorum. Elizabeth, Kerim ile beni bir araya getirmeseydi bu olay yaşanmayacaktı. Pişmanım.”şeklinde konuştu.

Tutuklu sanık İngiliz Uyruklu Elizabeth Rose Oleary ise son sözünde ağlayarak ,”Üzgünüm. Ama ben katil değilim.”ifadesinde bulundu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Tutuklu sanıklar Irak Uyruklu Hayder Mahdı Karaeem ve İngiliz Uyruklu Elizabeth Rose Oleary, tasarlayarak adam öldürme suçu nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken indirim uygulanmadı. Kararın açıklanmasının ardından Jandarmalar arasında duruşma salonunu arka arkaya terk eden sanıklardan Elizabeth Rose Oleary , Hayder Mahdı Karaeem’e saldırıp üzüntüsünü ortaya koydu.

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com