Seydikemer Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, hakkında çıkan “Fetö” bağlantısı iddialarında bulunan bazı meclis üyelerinden mahkeme kararı ile tazminat kazandığını belirterek, kendisi hakkında yapılan iddialarında savcılık tarafından incelendiğini ve “kovuşturmaya gerek yok” kararı verildiğini söyledi. Hüseyin Turhan şimdi de ceza davası açacağını kaydetti.

Seydikemer Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan yazılı bir basın açıklaması yaparak, Hakkında “FETÖ üyesi” olma, FETÖ’cülere ihale verme gibi iddiaların boşa çıktığını belirterek tüm mahkemeleri kazandığını şimdi ise ceza davası açacağını duyurdu.

Turhan’ın açıklaması şu şekilde “Seydikemer Belediye Başkan yardımcısı iken belediye meclis üyesi olan eski Seki Belde Belediye Başkanı H.Ü ve eski Kadıköy Belde Belediye Başkanı H.B gayrimeşru işlerini bana yaptıramayınca önce dedikoduya başladılar sonra da “Hüseyin Turhan FETÖ’cüdür,  Belediyeye fetöcülerden mazot alınmasına önder olmuştur, fetöcülerin kaçak inşaatını korudu ve belediyeye fetöcüleri doldurdu.” iftiraları ve yalanları ile Cumhurbaşkanlığına şikayet dilekçesi yazmışlardır. Bunun üzerine 1 Ekim 2016 tarihinde gözaltına alınmış ve hakkımda bir soruşturma açılmıştır. Sonrasında7 Ekim 2016 tarihinde sosyal medyada aynen şunları yazmıştım yazılanlar şahsi Facebook sayfamda da görülebilir: “Sayın cumhurbaşkanımız çok güzel söyledi at izi it izine karışıyor bazı onur ve şeref cellatları kurumlardan nemalanamayınca kendilerine bu fırsatı vermeyenleri FETÖ’cü hainlerin safına katıp iftiraya başlıyorlar. Toplum sizi de bizi de biliyor. Sizin kaçak içkili iş yerinize ruhsat verseydim belediyenin araçlarını istediğiniz gibi kullanmanıza müsaade etseydim, kendi aracınıza da bazen belediyeden mazot verseydim, benden iyisi yoktu.Kusura bakma kardeşim sizin hırsızlığınıza fırsat vermedim vermeyeceğim kul hakkından korkuyorum. İstediğinizi yazın çizin yazdırın çizdirin. Attığınız iftiralardan dolayı ADALET önünde bir gün hesap vereceğinizi bilin” diye yazdım. Soruşturma başladıktan sonra bu yalan ve iftiraların gerçekliğini hiç araştırmadan dedikoduya başlayan üç-beş itibar suikastçısı ileri geri konuşmaya ve sosyal medyada yazmaya başladı. Ama ben kendimden o kadar emindim ki adalet önünde bu iftiracılardan hesap sorulacağını biliyordum.Çünkü benim amacım 60.000 Seydikemer’linin hakkını korumaktı. Bazı kişilerin çıkarını sağlamak değildi. Nihayet 4.12.2018 tarihinde Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018/5617 sayılı kararı ile FETÖ/PYD üyeliği ŞÜPHESİ dahi olmadığı için kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığı (KYOK) kararı verildi. Yani şikayet ettikleri konuların tamamının yalan olduğu tüm araştırmalar sonucu Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaya kondu. Bunun üzerine 28 Aralık 2018 tarihinde 1 basın açıklaması ile beni şikayet eden dönemin Meclis üyeleri Seki eski Belde Belediye başkanı H.Ü ile Kadıköy eski Belde Belediye başkanı H.B mahkemeye vereciğimi yalan ve iftiralarının hesabını vereceklerini belirterek bunu yargı önüne taşıyacağımı beni karalamaktaki asıl nedenin ne olduğunu kamuoyuna açıklamıştım. O açıklamadan sonra bu iftiracılar utanmadan, benim için “yalan söylüyor bunun dediklerinin hepsi yalan” diye tepki gösterdiler. Ama işin doğrusunu yüce Türk yargısı ortaya koyacaktı. Evet o gün geldi dediklerimi aynen uyguladım.

1-Önce Devleti (Maliye hazinesini) bana uygulanan haksız gözaltı ve denetimli serbestlik uygulaması nedeniyle dava ettim.

2-Fethiye Ağır Ceza mahkemesinin 12.3.2019 – E:2019/21  K:2019/126 sayılı kararı ile hem maddi hem de manevi tazminat kazandım ve parayı aldım.

3-Gayrimeşru işlerini bana yaptıramayınca utanmadan yalan, iftira ve hakarette bulunanbu iki kişiye insan onurunu ve şerefinin bu kadar ucuz karalayamayacaklarını göstermek için tazminat davası açtım. Mahkeme sürecinde şahitlerinde ifadeleriyle tüm iddialarımı ispat ettim. Onların yalan söyledikleri tescillendi.

4- Fethiye 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 21.4.2021 tarih E:2019/12  K:2021/218 sayılı kararı ile Hüseyin Ünal’dan 8000 lira Harun Büyükaydın’dan 8000 lira toplam 16000 TL olmak üzere tazminat ödemeye mahkum oldular.

Bitmedi şimdide attıkları iftiralardan ve yaptıkları hakaretten dolayı ceza davasıda açacağımı tüm kamuoyuna  duyurmak istiyorum.

Tek dileğim ise bu hukuki sürecin suçsuz yere insanları karalayıp iftira atarak milletin onur ve şerefi ile oynayanlara ders olması ve haksızlığa uğrayanlara da örnek olmasıdır.

Saygı ve sevgilerimle…”

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com