Dünyanın en büyük boks organizasyonlarından birisi olan WBC’nin; Fethiye’de düzenlenen WBC Orka Fight Night’da, Fethiye Belediyesi sporcusu Hasan Kubilay Alcu, rakibini yenerek WBC gümüş kemeri kazandı.

Orka World Theme Park’da 16 sporcunun katılımıyla düzenlenen boks gecesinde sporculardan ikisi kemer maçı olmak üzere 4 klasmanda 8 karşılaşma yapıldı. Gecede Fethiyeli boksör Kubilay Alcu ile Azerbaycanlı Ismat Eynullayev arasında WBC Orta Doğu Hafif Ağır Sıklet kemeri mücadelesi yapıldı. Karşılaşmayı Alcu kazandı.

Karslı boksör Arda Tamer Avcı ise Azerbaycanlı Rauf Aghayev karşısında WBC Asya Superlight karşısında kemerini korudu. Gecenin promotörlüğünü ise Kadıköy Boks Kulübü Başkanı Serdar Avcı üstlenirken müsabakaları Türk hakemler yönetti.

Organizasyona Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da katılım sağladı. Karaca, “Kubilay’ı yürekten kutluyorum, Fethiye seninle gurur duyuyor. Bu organizasyonu Fethiye’mizde gerçekleştiren Orka Hotels’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com