Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Fethiye’de Millet İttifakı seçim ofisini ziyaret etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Demokrat Parti İl Başkanı Erdal Eroğlu, Millet İttifakı Fethiye İlçe Başkanları, parti yöneticileri ve partililerin katıldığı programda, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Millet ittifakına terör örgütleri üzerinden yapılan eleştirilere yanıt verdi.

“MİLLİYETÇİLİK DERSİ ALACAKMIŞIZ ÖYLE Mİ ?”

“Yazılı metinden istiklal marşını okuyamayanlardan milliyetçilik dersi alacakmışız öyle mi?” diye konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal “Türkiye’ye korkuyu dayatanlara karşı her daim milletin ümidi olduk. Milletin yeşeren umudu olmaya gayret gösterdik. Bu ülke sanki 3 Kasım 2002’de kurulmuş gibi eski Türkiye- yeni Türkiye karşılaştırması yapanları kınıyorum. Nereden geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Biz istiyoruz ki bu ülkenin nimetini de külfetini de ortak noktada paylaşalım. Biz biliyoruz ki; terör örgütü ile işbirliği yapan onlar. İstedikleri zaman Kandil’e ve İmralı’ya mektup gönderirler; biz bunların hepsini çok iyi biliyoruz. Siz bu ülkenin hak ve hukukunu bir terör örgütüyle pazarlık ettiniz. Şimdi masuma oynayıp muhalefeti suçluyorlar. Bir Başbakanları vardı. Meclis kapanırken bir konuşma yaptı. Önünde istiklal marşının yazılı metni, yazılı metinden istiklal marşını okuyamayanlardan milliyetçilik dersi alacakmışız öyle mi?
“İNSANLARIMIZIN ZİHNİ BULANDIRILMAYA ÇALIŞILIYOR”
Değerli mücadele arkadaşlarım, önümüzde kısa bir zaman var. Bugün Suriye’de PKK lehine bir terör örgütü kuruldu. Siz öncelikle bunun hesabını verin. Dün Suriye lideri Esad’ı tekrar kabul ettiler. Bu iktidarın yanlışlarını Türk Milleti ödemesin istiyoruz. Ülkeye böyle sığınmacı girişi olduktan sonra problemler git gide artmaktadır. Sormak isterim, probleme sebep olanlar problemi çözebilir mi? Onların derdi geçmiş fukaralıklarının rövanşını almak. Türkiye’de hukuk ve demokrasi yalnızca onların lehine işliyorsa sorun yok kafasındalar. Onlara göre 14 Mayıs bir darbe girişimidir. Zihinlerinin arkasındaki fikir önlerine düştü. Provokasyonla insanlarımızın zihni bulandırılmaya çalışılıyor. Ben inanıyorum ki bu iktidar rakamlara bakılırsa kaybetti. AKP %35’e düşmüş. Sandıkta gerekeni yapmak durumundayız. HÜDAPAR’ı meclise taşıyıp bize milliyetçilik dersi mi vereceksiniz? Bu kalan zamanı çok iyi değerlendirmeyi ve tüm vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum” dedi.
“FETHİYE’NİN REKOR OYUNU TÜM TÜRKİYE’YE YAYACAĞIZ”
Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Parça Kulaç; Bu ülkeye hep beraber baharı getireceğiz. 14 Mayısta sandığa gitmemiş olan seçmenlerimize sesleniyorum vatanını seven herkes oyunu kullansın. Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal’ı Muğla ziyareti kapsamında Fethiye’de ağırlamaktan onur duyduk. 14 Mayıs seçimleri için DEVA Partisi Fethiye teşkilatı olarak Millet ittifakı ortaklarıyla birlikte çok çalıştık. Fethiye’de 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu %57,4 oy alarak rekor bir oy aldı. Şimdi önümüzde ikinci tur seçimleri için çok kısa süre var ve bizler bu sürede daha çok çalışacağız ve Fethiye’nin rekor oyunu tüm Türkiye’ye yayacağız. Ben bu vesileyle,14 Mayısta sandığa gitmemiş olan seçmenlerimize sesleniyorum vatanını seven herkes oyunu kullansın. Bu ülkeye baharı hep birlikte getireceğiz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com