Fethiye’de Karışık Çorba Günü Etkinliği Düzenlendi.

Slow Food Birliği Fethiye Topluluğu, her yıl 29 Nisan tarihinde kutlanan World Disco Soup Karışık Çorba günü etkinliğinde bir araya geldi. Bahriye Üçok Parkında toplanan grup, gıda israfına karşı bir farkındalık oluşturmak için 7’den 70’ye herkese çorba dağıtımı yaptı. Fethiye Cuma pazarından gün sonu kalan gıdalar ile; Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üreticilerinin ürünleriyle yapılan çorbaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bu arada yoğun ilginin olduğu  Karışık Çorba günü etkinliğine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da katılarak  tadım yaptı.

Slow Food Fethiye Topluluğu temsilcilerinden Görkem Göktaş; ‘Slow Food Fethiye Topluluğu olarak yaşadığımız coğrafyanın tarihi kültürü kadar doğa güzellikleri ve zengin biyoçeşitliliğinin farkındayız. Yaşadığımız süre boyunca bu çeşitliliği gözetmek, onu korumak ve hatta elimizden geldiğince bu zenginliğin yayılması yönünde çaba sağlamak topluluğumuzun önceliğidir. Fethiye coğrafyasının bize sunduğu gıdayı ve sahip olduğu kültürü harmanlayarak ortaya kalıcı bir değer bırakmak ve bunu başka topluluklara şevk vermesi amacıyla tanıtmak topluluğumuzun kendine yüklediği bir ödevdir.’ ifadelerinde bulundu. Göktaş; ‘Slow Food Fethiye Topluluğu olarak etkinliklerimiz ve çalışmalarımız devam edecek. Başta iyi temiz adil gıda ile, biyoçeşitliliğin ve ekolojiyle uyumlu yaşamın değerini bilen herkesi birlikte neler yapabiliriz sorusunu sorgulamak için bu yolda bizimle yürümeye davet ediyoruz’dedi. İyi tarım ve üretime yönelik her türlü çalışmaya katkı sunacaklarını belirten başkan  Alim Karaca’da, iyi, temiz, adil gıda kavramları ilkeleri doğrultusunda kurulan ve faaliyetlerini devam ettiren Slow Food Fethiye Topluluğuna da Belediye olarak destek vereceklerini kaydetti.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com