19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de coşkulu geçen etkinliklerle kutlanırken halk oyunları ve sporcu gösterileri büyük ilgi gördü. Törende konuşan Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Harun Reşit Yiğit yaptığı konuşmada , “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen Gazi Mustafa Kemal bu önemli günü Türk gençliğine armağan ederek gençliğe verdiği değeri göstermiştir.”dedi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Fethiye’de renkli gösterilere sahne oldu. Fethiye Belediye Özer Olgun Kültür Merkezi anfi salonunda gerçekleştirilen etkinliklerde Fethiye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü gönüllü gençler şiirler okurken Fethiye Tazelenme Üniversitesi halk oyunları ekibi ile Fethiye Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu halk oyunları ekibi muhteşem birer gösteri gerçekleştirdiler. Her iki halk oyunları ekibi adeta ayakta alkışlanırken daha sonra İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü karate, jimnastik, müzik ve diğer spor branşları ekipleri gösteriler yaparken Fethiye’deki diğer sporcularda gösterilerde bulundu.
“Önünüzde Büyük Hedefleriniz Olmalı”
Etkinlikte günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Fethiye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit yaptı. Yiğit “19 Mayıs 1919’da büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığındaki kararı “Milli hakimiyete dayanan kayıtsız şartsız bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmaktı. Büyük Önder Nutkunda dediği gibi ‘Türk Milleti’nin onurlu ve şerefli bir millet olarak yaşaması tam bağımsız olmakla sağlanabilir. Türk’ün onuru, kendine güveni ve yetenekleri çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet tutsak yaşamaktansa yok olsun daha iyidir. Öyleyse ya istiklal ya ölüm işte gerçek kurtuluşu isteyenlerin parolası bu olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 104 yıl önce Samsun’a çıkması ile tutuşturdu. Kurtuluş meşalesi dalga dalga yayılarak tüm yurda yayılmıştır. Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen Gazi Mustafa Kemal bu önemli günü Türk gençliğine armağan ederek gençliğe verdiği değeri göstermiştir.” dedi.
Yiğit gençlere de seslenerek, “bundan belki 20 yıl önce sevgili gençler bu ülkenin geleceği sizlersiniz sizler çok çalışacak ve ülkemizi dünyada lider ülke konumuna getireceksiniz diye yapılan konuşmalar olmuştur. İşte o gün o konuşmaları dinleyen gençlerimiz bugün ülkemize büyük hizmetler etmektedir. Ülkemiz bugün teknoloji alanında ürettiği İHA’lar, SİHA’lar insansız hava araçlarıyla dünyada lider ülke konumuna gelmiştir. O gün o konuşmaları dinleyen gençlerimiz bugün sporun her alanında büyük başarılar elde ederek olimpiyatlarda dünya şampiyonalarında biz de varız demektedir. O gün o konuşmaları dinleyen gençlerimiz bugün dünyada sanat alanında otorite olmuştur. Sizler daima büyük düşünmelisiniz önünüzde büyük hedefleriniz olmalı. Bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmalısınız.”ifadelerinde bulundu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com