Fethiye Kaymakamlığı koordinesinde Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın, bu yıl yerel seçimlerden önce düzenlenmeyeceği, mahalli seçimlerin ardından düzenlenebileceği bildirildi. Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde yapılan Fethiye Mahalleler arası Kaymakamlık kupası futbol turnuvasının 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ardından yapılması planlanıyor. Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman “Mahallelerimizin birlikte kaynaşması sizler arasındaki dostluk birlikteliğin artması anlamında ve tabii ki ilçenin sosyal, kültürel, sportif hayatına da katkı sunması anlamında bu tür etkinlikleri kaymakamlık olarak destekliyoruz. Turnuva mahalli seçimlerden önce yapılmayacak” ifadelerinde bulundu.

Devlet Su İşleri (DSİ) Fethiye Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Mahalleler Arası Futbol Turnuvası ile ilgili planlama yapıldı. Gerçekleşen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, mahalle muhtarları ve görevliler katıldı. Programda ayrıca ödül töreninde yer alamayan muhtarlara teşekkür belgeleri de Kaymakam Karaman tarafından takdim edildi.

Sohbet havasında geçen buluşmada 2023 yılında yapılacak olan Mahalleler Arası Futbol Turnuvası hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Etkinliğin bu yıl yerel seçimlerden önce düzenlenmeyeceği, ilerleyen süreçte yapılacak olan bir toplantıda organizasyon tarihinin belirleneceği ifade edildi.

KESİN DEĞİL

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit yaptığı açıklamada, “Ülkemiz çok büyük bir sınavdan geçti. Büyük bir deprem yaşadık. Bu sebepten ötürü bu organizasyonumuz biraz gecikti. Bu organizasyonun amacı, bilindiği üzere Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenlendi. Tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir turnuvaydı. Siz değerli muhtarlarımıza teşekkür amaçlı bir organizasyon düzenledik. Final maçında gelemeyen muhtarlarımız vardı. Final maçına katılamayan muhtarlarımıza plaketleri kaymakamımız tarafından takdim edilecektir. O vesileyle sizleri kahvaltımıza çağırdık. Önümüzdeki yerel seçimlerden ötürü ne zaman bir turnuva düzenleyeceğimiz kesin değil” dedi.

GENÇLERİ SPOR SAHALARINA GETİRDİK

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü konuşmasında, “Müdürümüzün de dediği gibi çok güzel bir organizasyon yapıldı. Bu organizasyonun en güzel amaçlarından biri genç arkadaşlarımızı kahvelerden alarak spor sahalarına getirdik. Değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. O takımları yönetmek sorunsuz bir şekilde bu turnuvayı atlatmak çok önemliydi. Önümüzdeki yıllarda da bu organizasyonun devam etmesini istiyoruz. Seçim olsa da biz bunu geleneksel hale getirerek toplum içerisinde bir heyecan yaratılması beni sevindiriyor. Sizlerin desteğiyle umarım bir sonraki yılda da devam ederiz” ifadelerini kullandı.

24 TAKIM YARIŞTI

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “Gençlik ve İlçe Spor Müdürümüzün daveti ile geçtiğimiz aylarda ilçemizde düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası vesilesiyle sizlerin göstermiş olduğunuz desteklerinizden, ilginizden dolayı bir araya gelelim istedik. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Spor denince ilk akla gelen futbol. Bu noktada da futbol, Fethiye’de bu etkinlik uzun bir zamandır düzenleniyor. Üçüncü sezonu düzenlenmiş durumda. Son senesinde 24 takım yarıştı” diye konuştu.

SOSYAL KÜLTÜREL SPORTİF HAYATA KATKI SAĞLADI

Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, bu turnuvanın sosyal,kültürel ve sportif hayata katkı sağladığını kaydederek  “Mahallelerimizin birlikte kaynaşması sizler arasındaki dostluk birlikteliğin artması anlamında ve tabii ki ilçenin sosyal, kültürel, sportif hayatına da katkı sunması anlamında bu tür etkinlikleri kaymakamlık olarak destekliyoruz. Geçtiğimiz aylarda yaşanan deprem felaketi etkisi sonuçları bu organizasyonun düzenlenmesini geciktirdi. Ama başarılı bir şekilde tamamlandığından dolayı ben de ilçe kaymakamı olarak memnuniyetini dile getirmek istiyorum. Bunda da sizlerin katkısının çok önemli olduğunu biliyorum. Bu turnuvanın önümüzdeki senelerde de geleneksel hale gelmesini istiyorum. Sizlerin desteğini sonuna kadar vereceğinden şüphemiz yoktur. Önümüzdeki sene için de yerel seçimlerden sonraki bir vakit olmasını değerlendiriyorum” diye konuştu.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com