Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, ilçede göreve başlayan Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Başsavcı Bingül, FTSO heyetini Fethiye Adliyesi’ndeki makamında ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başsavcı Bingül ve FTSO heyeti ilk olarak, Muğla genelinde etkili olan orman yangınları ve yürütülen soruşturmalara ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Yangınlar sırasında bölgelere yardım ulaştırmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Başkan Çıralı, Muğla’da orman varlıklarının korunması için yangınların çıkış nedenin aydınlatılmasının büyük önem kazandığını söyledi. Fethiye ve Seydikemer’de çıkan yangınlara vatandaşların cansiperane şekilde müdahale ettiğini aktaran Başkan Çıralı, ilçe genelinde ormanlık alanlara girişi engellemek için vatandaşların nöbet tutmaya devam ettiğini kaydetti.

Başkan Çıralı, Başsavcı Bingül’e FTSO tarafından Fethiye ve Seydikemer’de yürütülen projeler hakkında da bilgi verdi. Babadağ Teleferik Projesi’nin yapımı tamamlanarak hizmete girdiğini, Fethiye Su Altı Tarih Parkı Projesi’nde ise izin süreçlerinin devam ettiğini anlatan Çıralı, Fethiye’nin gelişimine katkıda bulunmak için çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com