FTSO’da 3 Liste Yarışacak
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının (FTSO) Ekim veya Kasım aylarında yapılması beklenen seçimlerinde üç isim başkanlık için güvenoyu yoklarken, Fethiye ve Seydikemer’in iş hayatında önde gelen isimleri de adayların listelerine girerek seçimi kazanma telaşında. Mevcut FTSO Başkanı Osman Çıralı, yarım kalan projelerini tamamlayabilmek adına bir dönem daha üyelerden destek beklediğini ifade ederken, odanın ve yönetimin çalışmalarından memnun olmadıklarını dile getiren Turizmci- İş insanı Günay Özutok ve Seydikemerli iş insanı Asım Orhan da aday olduklarını belirterek yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor.
1901 yılında Meğri Ticaret ve Sanayi Odası ismi ile Yorgu Lazaridi, Gulu Gudren, Güzeloğlu Vangel, İbrahim Efendi, Çeşmeli Osmanbey, Dr. Vasilaki, Nuhzade Kamil Efendi, Hacı Halil Efendi, Hacı Mehmet Efendi, Saatcı Giritli Hasan Raşit Efendi gibi o zamanın tacirleri tarafından kurulan ve adı 1955 yılında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak değiştirilen oda verilerine göre geçmişten bu yana 13 ismin başkanlık görevinde bulunduğu FTSO, 2022 yılının son aylarına doğru seçime gidiyor. Ekim ayının ikinci yarısı veya Kasın ayının ilk yarısında yapılması beklenen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için üç ismin başkanlık için çalışmalarını sürdürdüğü ve listesini oluşturmakta olduğu öğrenildi.
2018 yılında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığını kazanarak göreve gelen ve çalışmalarına başlayan, fakat araya giren 2 yıllık pandemi süreci nedeniyle projelerini tamamlayamayan mevcut başkan Osman Çıralı’nın, projelerini tamamlamak üzere bir dönem daha üyelerden destek istediği öğrenildi. Başkan Çıralı, ekibi ile birlikte Bin 200 metrekarelik alanda 2 Bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan ve 400 Milyon TL’lik Seydikemer’in Çobanisa Mahallesine yapılacak olan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organizasyon Sanayi projesi ve Fethiye Su Altı Tarih Park Projesi ile bölgeye büyük katkı sağlayacak projelere imza attı ve aynı zamanda Spor Turizmi ve Eko Turizmin gelişmesi adına çalışmalar yaptı ve halen de çalışmalarını sürdürüyor.Başkan Çıralı ve ekibi seçime mavi liste ile girmeye hazırlanıyor.
2015-2018 yılları arasında FTSO yönetiminde başkan Akif Arıcan’ın başkan yardımcısı görevinde bulunan ve Babadağ’ın teleferik projesi ile Fethiye İşletme Fakültesinin yapımı aşamasında büyük fedakarlık gösteren isimlerden Turizmci – İş İnsanı Günay Özütok, mevcut oda yönetiminin çalışmalarının yetersiz olduğunu aktararak aday olduğunu belirtti. Başkan adaylarından Özütok, ekibi ile birlikte seçime kırmızı liste ile girmeye hazırlanıyor.
Fethiye ve Seydikemer İlçelerinin başarılı ve çalışkan iş adamlarından Asım Orhan’da FTSO seçimlerinde başkanlık için aday olduğunu aktardı. Başkan Adayı Asım Orhan, uzun yıllardan bu yana Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının yönetiminde ve meclisinde bulunmuş ve oda yönetiminin başarılı çalışmalarının altında imzası bulunmaktadır. Asım Orhan ve ekibi de seçime beyaz liste ile girecek. Haber-Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com